UCZNIOWIE ZSO SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE

W dniu 21 września bieżącego roku w Zespole Szkół Architektoniczno – Budowlanych w Krośnie, odbył się finał 43 Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2021”. W medalowej elicie tej imprezy znalazły się licealistki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, które wywalczyły III miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji generalnej.

Uczennice ZSO w Głogowie wraz ze swoimi kolegami wzięły najpierw udział w etapie rejonowym, który odbył się w Czudcu. Licealistki z Głogowa Małopolskiego okazały się tam bezkonkurencyjnie, a ich koledzy zajęli drugie miejsce. Dodatkowo uczniowie ZSO – Michał Szostak i Weronika Magda, zdobyli tytuły dla najlepiej strzelających i wygrali generalną klasyfikację indywidualną czudeckiej imprezy.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Weronika Magda, Karolina Bujak, Julia Magda. Natomiast drużynę chłopców tworzyli: Jan Rejch, Krzysztof Lenart i Michał Szostak.

Finał wojewódzki w Krośnie był spotkaniem najlepszych drużyn w województwie. Tym bardziej cieszy fakt, że w tej finałowej rozgrywce znalazły się i stanęły na podium dziewczęta ze szkoły głogowskiej. Świetnie przygotowana impreza okazała się szczęśliwa dla drużyn gospodarzy, które wygrały rywalizację zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i w nagrodę udały się do Bornego Sulinowa w województwie zachodnio-pomorskim na finał krajowy.

Z postawy i sukcesów uczniów bardzo zadowoleni byli przygotowujący ich nauczyciele -Tadeusz Zygo i Konrad Surowiec, który towarzyszył licealistom na obydwu etapach zawodów.

Reprezentacje naszych uczniów w zawodach „Sprawni jak żołnierze” pokazały nie tylko wiedzę i sprawność, ale także dzielność i wytrzymałość. Mimo trudności i fatalnych warunków pogodowych odnieśliśmy sukcesy zarówno drużynowe jak i indywidualne – mówi p. Konrad Surowiec, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO w Głogowie Małopolskim.

To zdolni młodzi ludzie. Są dopiero w drugiej klasie liceum, a już osiągnęli takie sukcesy. Kto wie co się stanie w kolejnej edycji – podkreślił nauczyciel historii oraz edukacji dla bezpieczeństwa – p.Tadeusz Zygo.

„Sprawni jak żołnierze” to zawody sportowo-obronne z wieloletnią tradycją. Organizowane są przez Kuratoria oświaty i Wojsko Polskie. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, mimo, że są bardzo wymagającym współzawodnictwem. Trzeba się w nich wykazać nie tylko sprawnością fizyczną ale także między innymi umiejętnością strzelania z karabinka pneumatycznego czy właściwego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Składa się na nie pięć różnych konkurencji. Popularyzują wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnienia związane z obronnością kraju. Podnoszą umiejętności sportowo-obronne młodzieży i wpajają zasady zdrowej rywalizacji zespołowej.

Warto zaznaczyć, że film z rejonowych eliminacji  można obejrzeć pod poniższym linkiem, do czego serdecznie zachęcamy!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content