60 LAT KAPŁAŃSTWA KS. PRAŁATA TADEUSZA BUKAŁY

We wtorek 13 czerwca br. 60-lecie kapłaństwa obchodził ks. Prałat Tadeusz Bukała z Przewrotnego. Uroczysta Msza św. odbyła się w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Przewrotnem pod przewodnictwem ks. Dziekana Adama Samela, Proboszcza Parafii Świętej Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Mszę św. koncelebrował również jubilat ks. Prałat Tadeusz Bukała oraz ks. Kanonik Antoni Bukała z Bud Głogowskich.


Życzenia dla dostojnego jubilata złożyli: Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, członkowie Parafialnego Koła Caritas w Przewrotnem oraz chór parafialny. Słowa uznania wyraził również ks. Dziekan Adam Samel, który wygłosił z tej okazji homilię. Z okazji 60-lecia kapłaństwa ks. Prałata został również odczytany list gratulacyjny, który z okazji jubileuszu wystosował Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Życzenia dla ks. Prałata złożyli również najmłodsi z Zespołu Szkół w Przewrotnem.

Ks. Prałat Tadeusz Bukała był proboszczem parafii Przewrotne w latach 1972-2002. Zaangażowany w życie oraz działalność na rzecz parafii. Inicjator budowy kościołów w Hucisku i Pogwizdowie Starym. Pomimo trudów organizacyjnych, z którymi przyszło mu się zmierzyć uparcie zabiegał o pozyskanie niezbędnych środków finansowych na realizację rozpoczętych inwestycji. Swoją charyzmą i zapałem zarażał wszystkich mieszkańców parafii, którzy wspierali go w działaniach. W 2016 r. nagrodzony zaszczytnym tytułem „Głogowianina Roku 2015” w kategorii całokształt pracy. Ksiądz Prałat cieszy się ogromnym szacunkiem i poważaniem nie tylko w swojej parafii, ale również w dekanacie i całej diecezji.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content