AKTYWNA JESIEŃ W ZSO W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

Pierwszy kwartał roku szkolnego już za nami! Dla uczniów naszej szkoły był to niezwykle aktywny i pracowity czas, który został wykorzystany nie tylko na naukę, ale i budowanie relacji, czego tak bardzo brakowało rok temu. Wrzesień przywitaliśmy spotkaniami integracyjnymi, co było szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli naukę w SLO. Wspaniałą okazją do wspólnej zabawy połączonej z nauką był Dzień Języków Obcych, który ma w naszej szkole wieloletnią tradycję. Wszystkie klasy przygotowały z tej okazji wspaniałe programy artystyczne prezentujące kulturę wybranych krajów. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzony był także Dzień Ekologii. W ramach realizacji projektu społecznego WspieraMy Relacje zorganizowany został Tydzień Wychowania, którego główną ideą było wsparcie uczniów i rodziców po powrocie do nauki stacjonarnej.


Październik w naszej szkole obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich było włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności ZSO podczas tradycyjnych otrzęsin. To właśnie wtedy uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i otrzymali pamiątkowy dyplom, potwierdzający pomyślne zaliczenie otrzęsinowych konkurencji i zadań.

W tym samym tygodniu uczniowie klas humanistycznych udali się z wizytą do Archiwum Państwowego w Rzeszowie. Młodzież miała niecodzienną okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy tej instytucji, zwiedziła na co dzień niedostępne magazyny, w których przechowywane są ważne dokumenty historyczne. Niezwykle interesująca okazała się wystawa prezentująca historię Głogowa Małopolskiego, na której przedstawiono plansze ze skanami dokumentów, ilustracjami oraz objaśnieniami. Po wystawie oprowadził uczniów dr Robert Borkowski, dyrektor MGBP oraz autor książek o Głogowie.

Niezapomniane wrażenia przywieźli uczniowie z wycieczek do Wrocławia oraz w Pieniny. Z kolei uczniowie technikum odwiedzili Warszawę, gdzie wzięli udział w IX Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki. Wyjazd był finansowany ze środków Unii Europejskiej w związku z realizowanym w szkole projektem „Profesjonalny Logistyk”.

Dzień powszedni uczniów ZSO to przede wszystkim nauka. W tym roku chętni uczniowie korzystają także z zajęć wspomagających, które mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Wiele pracy w przygotowanie do matury wkładają uczniowie klas trzecich, którzy w ostatnich dniach listopada zmierzyli się z próbnym egzaminem maturalnym. Dla młodszych uczniów okazją do sprawdzenia wiedzy był cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs „Tajemnice ludzkiego ciała”, zorganizowany przez nauczyciela biologii.

Nie zabrakło także sukcesów sportowych. Drużyna szachowa zdobyła srebrny medal w powiatowej licealiadzie, kwalifikując się tym samym do kolejnego etapu rozgrywek. Z kolei reprezentacja dziewcząt po wygraniu zawodów rejonowych zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

Wspaniałym zamknięciem aktywnej jesieni okazał się udział naszych reprezentantek w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, na którym Wiktoria Sączawa wyśpiewała I miejsce, a Justyna Sałata – wyróżnienie. Natomiast uczennice: Julia Chmielowiec oraz Patrycja Saj zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Języka Francuskiego i już w styczniu wyjadą do Krakowa, aby walczyć o kwalifikację do kolejnego etapu.

Anna Białek

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content