BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie należy zapominać o zdrowym rozsądku. W minionym tygodniu w zalewie w Bratkowicach utonął 40-letni mężczyzna. W tym roku to już trzeci przypadek utonięcia podczas letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu. Policja apeluje więc o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w Bratkowicach. Mężczyzna przebywał nad zalewem wraz z grupą znajomych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wszedł do wody wraz z innymi osobami. Po chwili jego znajomi zorientowali się, że mężczyzny nigdzie nie widać. Poinformowali służby ratownicze i rozpoczęli poszukiwania 40-latka. Po przyjeździe na miejsce strażacy wydobyli mężczyznę z wody. Niestety, mimo podjętych działań ratowniczych jego życia nie udało się uratować.

Policja apeluje więc o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Pamiętajmy o pływaniu wyłącznie w miejscach strzeżonych i takich, które są nam dobrze znane. Nie pływajmy w czasie burzy, gdy wieje porywisty wiatr oraz po spożyciu alkoholu. Zabronione są również tzw. skoki „na główkę”, które mogą się skończyć śmiercią lub kalectwem. Przypominamy również, że na stawach Traczewskiego w Głogowie Młp. oraz innych zbiornikach wodnych niestrzeżonych na terenie gminy panuje całkowity zakaz kąpieli.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content