BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ

Czarna seria utonięć na Podkarpaciu. W ubiegłym roku podczas wakacji utonęły tylko 2 osoby. W tym roku zaledwie w pierwszych dniach letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło już trzech młodych mężczyzn. Wypoczywając nad wodą często zapominamy o najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


Wypadkom nad wodą sprzyja przede wszystkim lekkomyślność, wygórowana ocena własnych możliwości, alkohol i brak opieki nad dziećmi. Wypoczynek nie zmieni się w tragedię, jeśli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad:

– powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych, tym samym stosując się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników;

– dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych;

– wchodząc do wody z dziećmi zabezpieczmy je w specjalne rękawki, koło ratunkowe lub deskę do pływania;

– pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu;

– po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało (w ten sposób unikniemy szoku termicznego);

– unikajmy kąpieli w wodzie poniżej 14 stopni Celsjusza;

– nie skaczmy do wody „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;

– materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

W okresie letnim dużą popularnością w naszej okolicy cieszy się m.in. wypoczynek nas stawami przy ul. Parkowej w Głogowie Młp. Przypominamy jednak, że obowiązuje tam bezwzględny zakaz kąpieli. Po renowacji stawów w niektórych miejscach głębokość zbiornika sięga nawet do 3 metrów. Popływać, a także skorzystać z sauny, jacuzzi, siłowni lub strefy relaksu można natomiast na Krytej Pływalni „Wodnik”, która dodatkowo w okresie wakacyjnym wprowadziła promocję na bilety dla dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną, które od poniedziałku do piątku kosztują jedynie 3,50 zł.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content