BIEGAM I WSPIERAM

10 września pod Patronatem Burmistrza Pawła Baja w Centrum Natura Caritas w Budach Głogowskich odbył się kolejny – VIII Sportowy Piknik Rodzinny oraz Półmaraton „Biegam i Wspieram” i Marsz Nordic Walking.


Pomimo wysokiej temperatury wyniki przerosły oczekiwania samych zawodników – bieg był szybki, padło wiele życiówek a zwycięzca ukończył dystans w czasie poniżej 1h 25 minut. 

W biegu głównym na dystansie 21 km na linię mety jako pierwszy dotarł Mariusz Turczyn z czasem 1:23:37 – klub ZMITEK TEAM NOWA DĘBA, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Łeptuch 1:23:40 reprezentujący Stalowowolski Klub Biegacza, trzeci był Bogdan Zmitrowicz z czasem 1:23:53 z klubu ZMITEK TEAM NOWA DĘBA.

Najszybszą wśród kobiet była Kinga Walania z czasem 1:34:10, kolejna na mecie była Iwona Schab 1:49:48 z klubu „Sportowe Świry” TEAM, trzecia Aleksandra Kocot 1:50:23 z klubu „PODIUM”.

Wydarzeniem towarzyszącym był marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Wśród panów na podium stanęli Tomasz Wojtowicz 32:32 K.S Viktoria Potęgowo, drugi Marek Sokołowski 36:38 – VINGBERG POLSKA – PTG „Sokół” Rymanów, a trzeci Marek Pasierb 37:26 również z K.S Viktoria Potęgowo.

Na podium wśród kobiet znalazły się Aneta Giełbaga 39:23 Active Team – Kozłów, druga Krystyna Styga 39:59, podium zamknęła Joanna Zając 40:36 z klubu SPRING Horyniec Zdrój.

Podczas zawodów odbył się również bieg dla osób z niepełnosprawnościami na 5 km. Zwycięzcami zostali Jan Słowik oraz Ewa Musz z Głogowa Młp. Z kolei najmłodsi pobiegli na krótszych dystansach na 200, 400, 800 m. Wydarzenie sportowe połączone było z piknikiem rodzinnym, gdzie na najmłodszych czekały dmuchańce, strefa animacji, pokaz boksu w wykonaniu trenera i zawodników klubu Sztuk Walki AK Champion, prezentacja tańca z szablami w wykonaniu Volhy Rachouskaya oraz grill. 

Wydarzenie miało również na celu wsparcie Zuzi Małachy – 5-cio letniej dziewczynki u której na wakacjach zdiagnozowano glejaka pnia mózgu. Dzięki mieszkańcom naszej gminy i przybyłym biegaczom z różnych stron Polski podczas pikniku udało się zebrać ponad 2 tys. zł na leczenie dziewczynki.

– To wspaniałe wydarzenie, które co roku łączy naszą społeczność w duchu sportu i pomocy potrzebującym. Widząc tak dużą ilość uczestników na starcie, jestem dumny z naszej gminy i jej mieszkańców. Dziękuję wszystkim biegaczom, wolontariuszom oraz organizatorom za ich ogromne zaangażowanie. To pokazuje, że Gmina Głogów Małopolski to miejsce, gdzie ludzie mają wielkie serca i gotowi są wspierać innych – powiedział podczas półmaratonu burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

 

           

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content