BUDŻET OBYWATELSKI 2023

Istotą bycia obywatelem jest aktywny udział jednostek w kształtowaniu świata, przez podejmowanie oddolnych inicjatyw, uczestnictwo w procesach decyzyjnych, interesowanie się sprawami publicznymi i zabieranie w nich głosu. To My wszyscy – Mieszkańcy Głogowa Małopolskiego – tworzymy wspólnie nasze miasto, dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie daje Budżet Obywatelski. Zachęcamy do zgłaszania projektów, które wzbogacą i uatrakcyjnią nasze miasto.


Szanowni Mieszkańcy Głogowa Małopolskiego, zachęcam do zapoznania się z tegorocznymi zasadami Budżetu Obywatelskiego, który daje możliwość zgłaszania projektów, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania własnego osiedla. Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część środków budżetu miasta. W tym roku do dyspozycji Mieszkańców Głogowa Małopolskiego jest 650 tysięcy złotych, co daje naprawdę duże możliwości realizacji ciekawych i oryginalnych pomysłów. Zapraszam zatem do składania wniosków – informuje Paweł Baj Burmistrz Głogowa Młp.

Na realizację projektów ustalono następujący podział kwot:

  • osiedle Centrum – 150 tys. zł,
  • osiedle Niwa – 100 tys. zł,
  • Zabajka – 100 tys. zł,
  • Wola Cicha – 100 tys. zł,
  • Rogoźnica – 100 tys. zł,
  • Styków – 100 tys. zł.

Maksymalna kwota na realizację jednego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok wynosi 50 tysięcy złotych. Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy miasta, którzy mogą zagłosować maksymalnie na jeden projekt.

Projekty do Budżetu Obywatelskiego można składać od 25 lipca 2022 r. do 16 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Głogowie Młp., lub poprzez specjalnie dedykowaną platformę, która znajduje się na stronie www.glogow-mlp.pl . Projekt musi mieć charakter inwestycyjny.

Zapraszamy do składania wniosków.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content