DO KOŃCA STYCZNIA ZAREJESTRUJ KARTĘ SIM

Do końca stycznia 2017 roku wszystkie telefony na „kartę” muszą zostać zarejestrowane. W przeciwnym razie karta SIM zostanie wyłączona przez operatora. Wymóg został podyktowany potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.


Nowe prawo nakłada na użytkowników telefonów na tzw. „kartę” obowiązek rejestracji kart SIM, czyli podania operatorowi swoich danych osobowych. Od tej pory każda karta będzie przypisana do konkretnego klienta. W większości przypadków jest to łatwe, proste i przyjemne, a można to uczynić przez Internet, telefonicznie lub w salonie wybranego operatora.

KTO MUSI ZAREJESTROWAĆ NUMER?

Rejestracji karty SIM może dokonać każda osoba, która ukończyła 13 rok życia. Jeśli numer należy do młodszej osoby, wtedy powinien być zarejestrowany na jednego z rodziców lub opiekunów prawnych. Z momentem uzyskania wymaganego wieku, kartę SIM można przerejestrować. W przypadku firm rejestracji musi dokonać osoba prawna, przedstawiając numer REGON, KRS lub NIP przedsiębiorstwa.

FORMALNOŚCI

W celu rejestracji posiadanej przez nas karty SIM musimy przedłożyć jeden dokumentów stwierdzających tożsamość czyli dowód osobisty lub paszport – przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości. Co w przypadku, gdy nie dokonamy rejestracji? Z dniem 1 lutego bieżącego roku karta SIM stanie się nieaktywna i anonimowe numery przestaną działać.

BONUSY

Operatorzy zachęcają do rejestrowania kart, oferując każdemu interesujące korzyści – m.in. udział w loterii z możliwością wygrania miliona, samochodu BMW lub atrakcyjne pakiety internetowe, dodatkowe minuty rozmów i SMS-ów. Szczegóły dotyczące aktualnych bonusów warto sprawdzić bezpośrednio na stronie internetowej swojego operatora.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content