DZIEWIĄTA EDYCJA DYCHY GŁOGOWSKIEJ

1 maja w Głogowie Małopolskim bez wątpienia był dniem sportowej rywalizacji. W tym właśnie dniu, miłośnicy biegania z naszej gminy a także całego województwa, mieli okazję wziąć udział w dziewiątej już edycji biegu pod nazwą „Dycha Głogowska”.


Przy pięknej słonecznej pogodzie, trasami wyznaczonymi na terenie naszej gminy odbył się popularny bieg. Sportowe emocje wyczuwalne były w powietrzu od samego początku. W rywalizacji wzięło udział ponad 170 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Tradycyjnie bieg rozpoczęły dzieciaki, które pokonały dystans ok. 100 metrów a ich sportowy zapał został nagrodzony oklaskami dumnych rodziców oraz słodkimi upominkami od organizatorów imprezy.

Po dzieciach do sportowej rywalizacji przystąpili dorośli. Rozgrzewkę przed biegiem dla wszystkich sportowców poprowadziła jedna z uczestniczek pani Matylda Kowal – wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Po rozgrzewce padł strzał oznajmujący rozpoczęcie biegu. Uczestnicy dali z siebie wszystko co zaowocowało satysfakcjonującymi wynikami.

Zwycięzcami w kategorii OPEN byli: wśród kobiet – Matylda Kowal z czasem 38:56 z rzeszowskiego klubu Resovia, Kinga Walania-Bronhard reprezentująca klub Głogovia Głogów Młp., która dobiegła w czasie 39:25 oraz Anna Majka z Rzeszowa, która zakończyła bieg z czasem 41:11.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Chmaj z Łańcuta z czasem 34:27, na drugim miejscu uplasował się Paweł Smędowski reprezentujący klub Głogovia Głogów Młp. który osiągnął czas 36:09, a jako trzeci najlepszy wśród mężczyzn był Krzysztof Lubomski z Zagórza, który zakończył dystans w czasie 36:46.

Liderkami w poszczególnych kategoriach wśród kobiet były:

K 16 Martyna Ogonowska z czasem 56:59
K 20 Klaudia Bazan z czasem 42:27
K 30 Paulina Lis z czasem 47:40
K 40 Iwona Kąś z czasem 42:20
K 50 Barbara Lal z czasem 1:03:43
K 60+ Renata Grabska z czasem 56:45

Wśród mężczyzn liderami w poszczególnych kategoriach zostali:

M 16 Szymon Kuśtrowski z czasem 41:18
M 20 Tomasz Świątoniowski z czasem 39:00
M 30 Piotr Błądek z czasem 36:58
M 40 Krzysztof Majka z czasem 37:08
M 50 Józef Rojek z czasem 38:56
M 60+ Dariusz Sowa 43:21

Tytuł najszybszej głogowianki oraz najszybszego głogowianina zdobyło małżeństwo Kinga Walania-Bronhard oraz Rafał Bronhard, obydwoje z klubu Głogovia Głogów Małopolski.

Na uznanie zasługują również seniorzy, którzy wzięli udział w biegu, a są nimi 72-letnia pani Renata Grabska oraz 74-letni pan Stanisław Kozioł. Zawodnicy ci po pokonaniu 10 km wbiegli na metę z ogromnym uśmiechem czym podkreślili, że sport jest dla każdego i w każdym wieku oraz że warto mieć pasję!

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal zaś zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych dodatkowo uhonorowani zostali pucharami. Nagrody wręczyli: pani Aneta Ginter – prezes LKS Głogovia Głogów Małopolski oraz Pan Andrzej Drzał – przewodniczący Rady Osiedla Centrum. Po zakończeniu zawodów odbyła się loteria w której mógł wziąć udział każdy uczestnik biegu.

Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia współfinansowanego z budżetu Gminy Głogów Małopolski był pan Andrzej Zwierzchowski oraz LKS Głogovia Głogów Małopolski, a imprezę poprowadził jak zawsze profesjonalny i zarażający radością Marek Grzesik.

Tegorocznym uczestnikom biegu gratulujemy świetnych wyników, formy i pobitych własnych rekordów a kolejna porcja biegowych emocji czeka nas w przyszłym roku podczas jubileuszowej Dychy Głogowskiej, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content