GMINNE OBCHODY DNIA MATKI

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Gminy Głogów Małopolski spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Matki. Tegorocznym gospodarzem uroczystości było Osiedle Styków, gdzie o godzinie 16:00 rozpoczęły się obchody na terenie rekreacyjnym nieopodal Domu Ludowego.


Tradycyjnie, sześć matek zostało uhonorowanych medalem zasługi za ich niezwykły wkład w wychowanie dzieci. W tym roku wyróżnione zostały: Anna Ćwik, Stanisława Gaweł, Maria Rak, Urszula Sałata, Józefa Undziakiewicz oraz Halina Wąs. Wręczenie medali było pełne emocji, a niejedna mama nie potrafiła powstrzymać łez wzruszenia.

O artystyczną oprawę wydarzenia zadbały dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głogowie Małopolskim. Ich koncert pod tytułem „Dzieci – Mamom” zachwycił zgromadzoną publiczność, wprowadzając wszystkich w podniosły i serdeczny nastrój.

W uroczystości wzięli udział ważni goście, w tym Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Tomasz Skoczylas, Wiceburmistrz Mirosław Osetek, radni Rady Powiatu Rzeszowskiego i Rady Miejskiej, sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz ZERiI. Specjalnym gościem była Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim mamom obecnym na uroczystości.

Burmistrz Tomasz Skoczylas w swoim przemówieniu podkreślił rolę matek w społeczeństwie:

W imieniu wszystkich dzieci – również tych dorosłych, bo przecież dla Naszych Mam zawsze pozostajemy dziećmi – chciałbym jeszcze raz złożyć Wam serdeczne życzenia. Abyście zawsze były doceniane za swoją pracę, troskę, wsparcie, jakie okazujecie swoim dzieciom niezależnie od ich wieku. Dziękuję za Waszą miłość i oddanie, za pracę 24 godziny na dobę, za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń.

Również Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, wyraziła swoje wzruszenie i wdzięczność:

Dziękuję Panu Burmistrzowi Głogowa Małopolskiego, Tomaszowi Skoczylasowi za zaproszenie na Gminny Dzień Matki. Obecne osiedle, a niegdyś sołectwo Styków to moja rodzinna miejscowość. To tutaj się urodziłam, dorastałam i wychowałam. Tym bardziej jest mi miło, że mogę być Państwa gościem i złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia. By Wasza codzienność pozbawiona była trosk. By nie brakowało Wam czasu na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Bądźcie zawsze zdrowe i radosne, a radość dzieci niech udziela się i Wam!

Uroczystość zakończyła się wręczeniem listów gratulacyjnych, kwiatów oraz pamiątkowych medali dla uhonorowanych matek. Był to dzień pełen wzruszeń, wdzięczności i radości, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content