GRUDNIOWE DZIAŁANIA SKO W ZSWG

Grudzień to intensywny miesiąc, pełen emocji i wrażeń. Szkolna Kasa Oszczędności wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „SKO Blog miesiąca” organizowanym przez Bank PKO BP. W rywalizacji tej uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie.


Grudniowym tematem przewodnim była nauka z SKO na przykładzie wykorzystania materiałów edukacyjnych Szkolnych Kas Oszczędności. Ponadto przeprowadzono szereg działań edukacyjnych związanych z szeroko pojętym oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach SKO, do których aktywnie angażowano rodziców i uczniów SKO-wiczów. Dzięki podjętym działaniom nasz blog poszybował w górę w rankingu na „Najbardziej lubiany” i „Najpopularniejszy” blog miesiąca. To przede wszystkim dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów mogliśmy doczekać się tak wspaniałych miejsc i wziąć udział w konkursie.

Grudniowe działania to m.in.:

  • wizyta w Banku PKO B I oddział w Rzeszowie,
  • realizacja zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych SKO,
  • udział w akcjach charytatywnych ”Paczuszka dla maluszka”, „Szlachetna paczka”, „Piórniki do Afryki”,
  • kiermasze słodkości w ramach akcji ”Słodka środa”
  • „II śniadanie z tościkiem”
  • udział w szkolnych i ogólnopolskich konkursach świątecznych.

Prowadzony blog przyczynia się również do promocji szkoły, jak i gminy, co widać po wpisach internautów.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do blogowania naszej strony oraz jej promocji. O naszej działalności i osiągnięciach można przeczytać na platformie Szkolne Blogi, gdzie umieszczane są najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz działań z zakresu przedsiębiorczości i edukacji finansowej.

Mino przerwy świątecznej walczymy do końca. Zapraszamy do odwiedzania nas i głosowania na nasz blog!

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysoka-glogowska/

opiekun SKO
Katarzyna Kowal

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content