JAK CIEKAWIE SPĘDZIĆ NAJBLIŻSZY WEEKEND?

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na weekend, to już śpieszymy z pomysłami na spędzenie wolnego czasu. A najbliższy weekend zapowiada się naprawdę niezwykle interesująco dla mieszkańców Głogowa Małopolskiego.


W sobotę 21 maja już od godziny 10:00 można będzie zobaczyć taneczne zmagania w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym pod nazwą „Roztańczona Wiosna”. Wystąpią zespoły z całego podkarpacia prezentując różne formy tańca od tradycyjnych po współczesne. Wejście na imprezę oczywiście jest bezpłatne a taneczne święto w Głogowie Małopolskim trwać będzie dwa dni. W sobotę zespoły zaprezentują się we współczesnych formach tańca, natomiast w niedzielę królował będzie taniec ludowy. 

Gorąco zapowiada się sobotni wieczór, bo o emocje sportowe zadba Klub Bokserski AK Champion o godz. 18:00 w hali sportowej SLO rozpocznie się I Głogowska Gala Boksu podczas której zobaczymy 12 walk w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Zawodników, którzy wystąpią każdego dnia poznajemy na oficjalnej stronie klubu, zatem zapraszamy do jej śledzenia! Podczas gali będzie prowadzona zbiórka charytatywna na protezy bioniczne dla Dawida, mieszkańca Gminy Głogów Małopolski, który w skutek porażenia prądem stracił część lewej ręki oraz nogi.  Również i ta impreza jest niebiletowana. 
Ciekawie zapowiada się weekend dla miłośników czworonogów. W dniach 21-22 maja odbędzie się XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz Wystawa Psów Krajowych. Nieco dalej od centrum Głogowa Małopolskiego w Stadninie Koni Leśna Wola będzie można zobaczyć czworonogi różnych ras. O godzinie 10:00 rozpoczną się oceny psów w ringach następnie o 12:00 pokazy a o 14:00 finały. Kolejnym etapem o 15:00 będzie ocena psów krajowych – 18:00 finały. Wstęp na imprezę jest darmowy, dla zmotoryzowanych przewidziano płatny parking.
Kolejna impreza co prawda odbędzie się po weekendzie, ale jest równie interesującą i przyjemną propozycją spędzenia czasu wolnego. 23 maja o godz. 10:00 rozpocznie się X Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej a prezentacji konkursowych będziemy mogli wysłuchać w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Wszystkich miłośników muzyki wokalnej zachęcamy do udziału-wstęp wolny.
Ponadto w galerii MGDK do 27 maja możemy podziwiać dwie wystawy: VI wystawa z cyklu „Poznaj głogowskie rękodzieło” – gdzie prace diamond painting, haftu krzyżykowego oraz szydełkowania prezentuje pani Maria Ozga, natomiast druga to wystawa pośmiertna poświęcona jest pani Annie Korzec gdzie możemy podziwiać jej dzieła malarskie.
Zapraszamy serdecznie! 
 
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content