KARNAWAŁOWE PROGRAMY DLA SENIORÓW

Rok bieżący, w przeciwieństwie do poprzedniego zaczęliśmy bardzo aktywnie. Już podczas pierwszego noworocznego weekendu gościliśmy realizatorów Spotkań Małżeńskich opartych na bardzo ciekawym programie dla par. Wzięliśmy również udział w kolejnej akcji charytatywnej, tym razem na rzecz ratowania małej Emilki, której serduszko wymaga szybkiej operacji. Nasz dział gastronomiczny przygotował pyszny bogracz, a szef z synem wydawali go w zamian za datki na rzecz Emilki.


Coraz więcej działań ukierunkowanych jest na seniorów. Po sukcesie ubiegłorocznego projektu aktywizacyjnego dla osób powyżej 55 roku życia – głównie z naszej gminy, obecnie w planie jest zrealizowanie programu edukacyjnego dla tej grupy w zakresie bezpieczeństwa bankowości online. Takie projekty to szansa na uchronienie seniorów przed oszustwami typu „na wnuczka” oraz zapoznanie z bezpiecznymi zasadami korzystania z bankowości elektronicznej. Bardzo ciekawy był styczniowy pobyt seniorów w Centrum Natura z Fundacji im. Braci Sołuńskich Cyryla i Metodego w ramach programu Erazmus+ – Edukacja Dorosłych. Przybili goście reprezentowali kilka krajów, w tym Ukrainę, Bośnię, Chorwację i Rumunię. Ponad tygodniowy pobyt był czasem na poznanie naszej gminy oraz regionu, wymianę wspólnych doświadczeń i spędzenie spokojnych chwil w ośrodku, a świetną atrakcją był kulig w Zabajskiej stadninie.

Najbliższy czas to praca na rzecz rozwoju ośrodka – już niebawem Centrum Natura będzie dysponować filią w Kolbuszowej. W ramach programu rewitalizacji, kompleksowo został zmodernizowany budynek dworca w centrum miasta, gdzie nasz Zakład otrzyma pomieszczenie służące realizacji zleceń prac konfekcyjnych dla firmy Brammer oraz utworzony będzie punkt xero. Otwiera to drogę do nowych miejsc pracy w naszym zakładzie dla mieszkańców Kolbuszowej, którzy obecnie są zatrudnieni w Budach Głogowskich i muszą korzystać z dojazdu. Dlatego cały czas szukamy nowych pracowników z niepełnosprawnością do ośrodka w Budach, gdzie pracy jest bardzo dużo, a plany na rozwój mają coraz szersze kierunki…

Daniel Jakubowski

Dyrektor ZAZ Centrum Natura Caritas

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content