KONFERENCJA W BIBLIOTECE

W sobotę 13 października w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Głogowie Małopolskim odbędzie się konferencja naukowa „Oblicza codzienności małych miast”. Oprócz MGBP organizatorami jest Stowarzyszenie Collegium Suprasliense z Supraśla, Stowarzyszenie „Lasowiacy” i Zakład Socjologii Wiedzy i Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.


Konferencja zaczyna się o godz. 10.00. Zgodnie z programem zaplanowane jest 17 wystąpień, w których autorzy zaprezentują różne spojrzenia na codzienne życie w małym mieście w ubiegłych stuleciach. Podjęta tematyka ma skłonić do refleksji nad tym jak zmienia się ludzkie życie, czy mieszkańcy małych miast wpływali na kształtowanie rzeczywistości, jak wyglądała świadomość dawnych obywateli miasteczek. Rzecz to ważna, ponieważ ludność małych miast kiedyś górowała swoją liczebnością nad mieszkańcami miast dużych, gdyż nie było wielkich metropolii, jak to ma miejsce dzisiaj. Głogów Małopolski od chwili swojego założenia należał do małych miast, a zatem i jego dawni mieszkańcy będą tematem naukowych rozważań.

Wystąpień może posłuchać każdy, kto pragnie się dowiedzieć się więcej o codzienności życia w miasteczkach podobnych jak Głogów Młp. Będą poruszane różnorodne tematy, a wypowiedzą się m.in. archeolodzy z Rzeszowa, którzy opowiedzą też o swoich odkryciach podczas wykopalisk na ul. Kościuszki w Rzeszowie, profesorowie Uniwersytetu Rzeszowskiego, a o życiu w Głogowie Małopolskim opowiedzą panowie Walenty Kotula i Robert Borkowski.

Poniżej dostępny jest program konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z tematami wystąpień i zapraszamy 13 października do MGBP.

program-1

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content