KONKURS „NASZE PANIE SPRZED LAT…”

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto pracowników oświaty obchodzone co roku 14 października. Ten wyjątkowy dzień w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy świętowali nie tylko pracownicy przedszkola, ale także wychowankowie. Zbiegł się on z rozstrzygnięciem przedszkolnego konkursu „Nasze Panie sprzed lat…”, który został zorganizowany przez nauczycieli dla przedszkolaków i ich rodzin. Zadaniem uczestników było dopasowanie wizerunku pracowników przedszkola z dzieciństwa do odpowiedniej pani. Przedszkolaki z niedowierzaniem oglądały zdjęcia, dziwiąc się że: „ich pani też była kiedyś dzieckiem”.

Wychowankowie wraz z rodzicami, podjęli się tak trudnego zadania, ponieważ niektóre fotografie w ogóle nie zdradzały, która to może być pani z przedszkola. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami  rzeczowymi. W trakcie oceny jury zwracało szczególną uwagę na ilość poprawnych odpowiedzi. Dzięki temu mogło wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła tylko jedna uczestniczka Julia Janda, która uzyskała maksymalną liczbę punktów i rozpoznała wszystkie panie. Drugie miejsce zajęli ex aequo:  Maksymilian Micał i Urszula Piętowska. Trzecie miejsce ex aequo: Oliwia Potwora, Oskar Potwora, Aleksandra Paja, Zuzanna Rusin, Paweł Faryniarz, Jan Bajek, Stanisław Bajek, Karolina Sudoł.

Cel konkursu wpisał się realizację Priorytetów polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów; wzmacnianie pozytywnego klimatu przedszkola oraz poczucia bezpieczeństwa oraz wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń emocjonalnym, społecznym obszarze jego rozwoju, jak również budowanie właściwych relacji w kontaktach nauczyciel – dziecko – rodzic oraz budowanie pozytywnego klimatu w przedszkolu.

Konkurs wzbudził dużo pozytywnych emocji wśród przedszkolaków, rodziców a także pracowników przedszkola, którzy wykazali się dystansem do siebie i poczuciem humoru udostępniając osobiste pamiątki. Widząc  ogromną radość i zaangażowanie uczestników w niedalekiej przyszłości pomyślimy o równie interesującym konkursie.

mgr Marta Drzał

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content