KULTURA BLIŻEJ NAS, CZYLI OFERTA MGDK

Jak co roku we wrześniu, Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim przygotował bogatą ofertę zajęć artystyczny i kulturalnych dla młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy. MGDK ma w swojej ofercie bardzo szeroką gamę różnego rodzaju zajęć rozwijających pasje z wielu dziedzinach, takich jak: muzyka, plastyka, taniec czy teatr. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel i są bezpłatne.

Poniżej prezentujemy dostępną ofertę i zachęcamy do udziału w zajęciach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Inne informacje o wydarzeniach i planowanych imprezach w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. dostępne są na stronie internetowej www.mgdk.pl lub w sekretariacie MGDK. Tel: 17 864 01 07.

Fotografia. Swoją pasję rozwijać można na zajęciach prowadzonych w MGDK lub Domach Ludowych w poszczególnych miejscowościach z podziałem na grupy wiekowe.

Muzyka. Na terenie naszej gminy działają: Gminna Orkiestra z Głogowa Małopolskiego, Kapela „Przewrotniacy” z Przewrotnego, Zespół muzyczny „Łubu-dubu” oraz odbywają się zajęcia wokalne i nauka gry na instrumentach. Zainteresowanych zasileniem szeregów zespołów i chętnych do wspólnego „muzykowania” zapraszamy do kontaktu poprzez sekretariat MGDK.

Plastyka. W gminie prężnie działa również Aktywna Grupa Twórców z Głogowa Małopolskiego, która nie tylko zajmuje się malarstwem, lecz jest także inicjatorem organizacji różnego rodzaju wystaw w naszym mieście. Odbywają się również Warsztaty Rękodzieła oraz zajęcia plastyczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które prowadzone są w różnych miejscowościach gminy. Wykonane podczas takich zajęć prace prezentowane są następnie w formie wystaw w MGDK i otwarte dla zwiedzających.

Taniec. Nie zapomniano również o miłośnikach tańca i wszelkiego rodzaju zajęć ruchowych. Wśród licznych zajęć, na które można uczęszczać należą: Mażoretki, taniec nowoczesny, towarzyski dla dzieci i dorosłych. Można również zasilić szeregi Zespołów Pieśni i Tańca: Mali Przewrotniacy, Hanka oraz Lajkonik.

Teatr. Znajdzie się także coś dla kochających sztukę aktorską. Wszystkich chcących rozwijać swoje zdolności sceniczne lub po prostu szukających dobrej zabawy zapraszamy do dołączenia do jednej z grup teatralnych działających na terenie gminy. W zależności od wieku, zapraszamy do dołączenia do grupy młodzieżowej „Hrabia von Trupki” lub grupy seniorów „Antynuda”.

Miejsko Gminny Dom Kultury informuje również, że jest w trakcie poszukiwania instruktorów do prowadzenia Chóru Męskiego Gloria z Wysokiej Głogowskiej, a także zajęć z baletu i muzyki oraz tańca ludowego. W związku z tym mamy nadzieję, że już niebawem oferta MGDK zostanie rozszerzona.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content