MAJOWE ŚWIĘTA W ZESPOLE SZKÓŁ W WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ

Jednym z głównych zadań szkoły jest rozwijanie u uczniów poczucia odpowiedzialności, miłości do Ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego. W naszej szkole staramy się krzewić wartości patriotyczne między innymi poprzez celebrowanie ważnych rocznic i świąt państwowych.


Jak co roku uczciliśmy Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią.

W obecności pocztu sztandarowego wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczniowie zaprezentowali się też w spektaklu okolicznościowym, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć czym dla każdego Polaka jest biało-czerwona flaga, konstytucja oraz co dla nas znaczą pojęcia takie jak: wolność, naród, ojczyzna. Uroczystą akademię uświetniła grupa taneczna, oraz przepiękny śpiew solistów i szkolnego chóru.

W tych trudnych czasach, pełnych niepokoju, treści patriotyczne wybrzmiewają w szczególny sposób i pomagają nam zrozumieć, że dzięki naszej kulturze, tradycjom, wspólnym wartościom, historii istniejemy jako państwo i tworzymy jeden naród, którego ważną cząstkę stanowi społeczność Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

        

                                         Małgorzata Wąsik

Nauczyciel Zespołu Szkół

 w Wysokiej Głogowskiej

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content