MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

Po raz kolejny Głogowska Szkoła Muzyczna I stopnia może poszczycić się sukcesem jednego ze swoich uczniów – Tomasza Miturskiego, który został laureatem I miejsca w Międzynarodowym Konkursie IMKA Music Competition w Sarajewie. Konkurs ten jest międzynarodowym przedsięwzięciem, mogą się do niego zgłaszać soliści a także grupy, każdej narodowości i w każdym wieku. Celem konkursu jest promowanie muzyki klasycznej i odkrywanie wybitnych talentów z niezwykłą osobowością.


Tomasz już od najmłodszych interesował się muzyką klasyczną, a jako dwulatek z wielkim zainteresowaniem słuchał koncertów orkiestry symfonicznej. Z czasem muzyka fortepianowa wzbudzała w nim największe zainteresowanie. Sam lubił siedzieć przy fortepianie i grać ze słuchu swoje ulubione fragmenty dzieł, głównie F. Chopina, L. van Beethovena i W.A. Mozarta Decyzję o rozpoczęciu nauki w szkole podjął z rodzicami całkiem niedawno, bowiem od września 2021 roku uczęszcza do klasy fortepianu w głogowskiej Szkole Muzycznej I st. Nauczycielem, który dba o jego muzyczny rozwój jest pani Urszula Buda. Mimo, że Tomek uczy się od niedawna, to jego rozwój wzbudza prawdziwy zachwyt. W konkursowych zmaganiach zaprezentował utwór „Exploring the Seaside”  Lisy Bastien, którego można wysłuchać klikając w poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=QeLui2_hVrw

Serdecznie gratulujemy tego niebywałego sukcesu zarówno Tomkowi i jego rodzicom, jak i nauczycielowi fortepianu, pani Urszuli, która przygotowała go do tego konkursu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content