MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

W dniach 6-8 sierpnia bieżącego roku w miejscowości Boguszów – Gorce rozgrywane były Mistrzostwa Polski kolarstwie górskim w formule olimpijskiej Cross Country. Wzięli w nich udział również przedstawiciele naszej gminy. Mowa oczywiście o podopiecznych Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski.


Jak mówią członkowie Akademii, start w tych zawodach jest obowiązkiem każdego szanującego się zawodnika oraz klubu specjalizującego się w tej odmianie kolarstwa.

Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w takich kategoriach jak: Junior Młodszy, Juniorka Młodsza,  Junior, Juniorka, Orlik , Orliczka, Elita i Elita Kobiet. Organizatorem mistrzostw był Klub Kolarstwa Wałbrzych.

W kategorii Młodzik wystartowało aż 66 zawodników, w tym dwóch z województwa podkarpackiego. Reprezentanci Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski spisali się świetnie, co zaowocowało zajęciem wysokich pozycji na mecie: Krzysztof Gdula zajął 4 miejsce, natomiast Leon Łodej dojechał na metę jako 12. W kategorii Masters II wystartował również trener akademii – p. Janusz Łodej, który zakończył mistrzostwa na 12 pozycji.

Szczegółowe wyniki na: www.pzkol.pl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content