MKS TESTUJE NOWOCZESNY AUTOBUS

Związek Gmin PKS testuje nowoczesny, ekologiczny autobus. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Testy związane są z planowanym zakupem ok. 50 nowych autobusów Sancity 12 LF wyprodukowanych przez sanocki Autosan, które będą kursowały na liniach, które obsługuje MKS.


Autobus jest bezpieczny dla środowiska i dla pasażerów. Wyposażony jest w silnik spełniający normy czystości oraz automatyczną skrzynię biegów. Posiada klimatyzację, system monitorowania przestrzeni pasażerskiej, zestaw informacyjnych tablic diodowych oraz system zapowiedzi głosowych. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych – posiada platformę wjazdową dla wózka inwalidzkiego oraz miejsce do jego kotwiczenia. Pojazd zapewnia 29 miejsc siedzących w wygodnych fotelach, a maksymalnie może przewozić 105 pasażerów. Pojazdy będą obsługiwały linie autobusowe na terenie podrzeszowskich gmin. Zakup będzie możliwy w ramach projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Związek Gmin Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej obsługuje gminę Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Trzebownisko i Głogów Młp. Na tym terenie kursuje 14 linii autobusowych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content