MOBILNA FILHARMONIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 23 maja 2024 roku Publiczne Przedszkole w Wysokiej Głogowskiej zamieniło się w prawdziwą salę koncertową, goszcząc Mobilną Filharmonię, która zaprezentowała widowisko muzyczne pt. „W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży”.


Wydarzenie to, będące częścią projektu „POZNAJĘ  ŚWIAT – EDYCJA II”, miało na celu przybliżenie dzieciom różnorodności kulturowej poprzez muzykę.

Od samego rana dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjazd Mobilnej Filharmonii. W czasie, gdy muzycy ustawiali swoje instrumenty, w sali panowała atmosfera radosnego oczekiwania. Zaproszeni artyści wprowadzili młodych słuchaczy w świat muzyki, tłumacząc w przystępny sposób, jak różne instrumenty mogą przenieść nas w różne zakątki świata.

W programie koncertu znalazły się utwory muzyczne z różnych kontynentów. Dzieci miały okazję usłyszeć rytmy afrykańskich bębnów, melodyjne dźwięki europejskich skrzypiec, a także egzotyczne brzmienie kija deszczowego. Każdy utwór był poprzedzony krótkim wprowadzeniem, dzięki czemu przedszkolaki mogły dowiedzieć się, skąd pochodzi dany instrument i jakie są jego charakterystyczne cechy.

W trakcie koncertu dzieci nie tylko słuchały muzyki, ale również aktywnie uczestniczyły w zabawie, klaszcząc w rytm melodii.

To było niesamowite przeżycie dla naszych dzieci. Muzyka nie tylko bawiła, ale i uczyła. Przedszkolaki były zachwycone możliwością poznania różnych kultur poprzez dźwięki.

Paulina Ślęzak

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content