MOTOCYKLIŚCI PRZECIWKO LEUKEMII

Podczas tegorocznych Dni Głogowa Małopolskiego, które miały miejsce w ubiegły weekend, odbyła się Parada Głogowskiej Grupy Motocyklowej. Prócz widowiska, jakim było podziwianie motocykli oraz dźwięk ich silników,  parada miała także inny – głębszy cel. Chodzi o zwrócenie uwagi na akcję rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego, czego można było dokonać podczas wydarzenia.


Punktualnie o godzinie 15:00 w niedzielę, motocykliści z gminy oraz okolic, pod przewodnictwem Głogowskiej Grupy Motocyklowej – organizatora parady – wyruszyli w trasę. Przejazd odbył się na trasie: OSiR w Głogowie Młp. – osiedle Niwa – Jasionka – Lipie – Głogów Młp. – Zabajka – Budy Głogowskie – Widełka – osiedle Styków – rynek w Głogowie Młp. – OSiR.  Cały przejazd trwał 1 godzinę i 10 minut, a wzięło w nim udział aż 115 motocykli.

Dziękujemy Fundacji Przeciwko Leukemii za przybycie oraz możliwość przeprowadzenia akcji w Głogowie Małopolskim. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma promowanie takich inicjatyw i zależy nam, by obudzić tę świadomość również w społeczeństwie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej wspólnej akcji kolejne osoby zarejestrują się w bazie dawców szpiku kostnego i podarują chorym szansę na życie  – powiedziała Teresa Tęcza, prezes zarządu grupy.

Pomysłodawcą akcji była Głogowska Grupa Motocyklowa, która powstała zaledwie w zeszłym roku, a już cieszy się dużą popularnością. Warto podkreślić, że to nie pierwsza akcja promująca ważne inicjatywy społeczne, w jaką zaangażowała się grupa.

fot. Piotr Grygiel

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content