NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada jest ważną datą w historii naszej Ojczyzny. Jak co roku zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem władz samorządowych, które w naszej gminie rozpoczną się o godzinie 8.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele farnym w Głogowie Małopolskim.


Dalsza część uroczystości w tym przemówienie burmistrza Głogowa Małopolskiego i złożenie wieńców odbędzie się przy pomniku Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Uroczystość uświetni obecność pocztów sztandarowych oraz Gminna Orkiestra Dęta, która odegra znane pieśni patriotyczne.
O godzinie 10.00 w sali widowiskowej w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. F. Kotuli odbędzie się Koncert Niepodległościowy, który przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Głogowa Młp. W repertuarze usłyszymy: Hymn Polski, melodię tytułową z serialu „Polskie drogi”, walc z filmu „Trędowata”, oraz pieśni żołnierskie, legionowe i patriotyczne.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Głogów Małopolski do uczczenia Święta Niepodległości przez wywieszenie flagi narodowej na swojej posesji. Niech wywieszone flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu oraz manifestacją świadomości narodowej.
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content