NOWE WYSTAWY W MGDK

W Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolski stale coś się dzieje. Obecnie miłośnicy sztuki mają możliwość doświadczenia aż trzech nowy, autorskich wystaw. Wszystkie są dostępne dla zwiedzających w godzinach pracy placówki.


W Małej Galerii znajduje się wystawa konkursowa pod nazwą „Kobieta w malarstwie”. Prace były nadsyłane w dwóch kategoriach, pierwsza rzeźba oraz druga malarstwo. Ekspozycja jest dostępna od 7 marca do 8 kwietnia 2022 roku.

Kolejną niezwykłą ekspozycją jest wystawa kukieł Marzann i aby zachować równouprawnienie również w wersji męskiej Panów Marzanioków. Prace dzieci można oglądać od 16 marca do 13 kwietnia 2022 roku. Słomiane kukły pali się a następnie wrzuca do wody, aby odpędzić zimę i powitać, zaprosić wiosnę do szybkiego przyjścia.

Trzecią już ostatnią ekspozycją jest wystawa malarska Klubu Malarstwa Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Prace można oglądać od 16 marca do 8 kwietnia 2022 roku na ostatni dzień zaplanowano również uroczysty finisaż.

Grupa działa bardzo prężnie, co można zaobserwować na podstawie liczby prac aż 70. Członkowie spotykają się, co tydzień, korzystają z pomocy profesjonalnych opiekunów doświadczonych artystycznie. W swoich pracach stosują różnorodną technikę oraz tematykę, czasami przedstawiają martwą naturę, portrety i pejzaże. Czasami bawią się formatem próbując skopiować prace sławnych malarzy – tłumaczy Pani Monika Twardowska instruktor plastyki w MGDK.

Wszystkich entuzjastów sztuki zapraszamy do odwiedzenia MGDK w Głogowie Małopolski i zapoznania się z aktualnymi wystawami. Każdy miłośnik sztuki na pewno znajdzie wyjątkowe dzieła, które go zainteresują.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content