ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI

W sobotę 10 lutego br. w nowoczesnej hali sportowej w Wysokiej Głogowskiej odbył się Turniej U 11 o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. W zawodach rywalizowało 7 zespołów. Inicjatywa skierowana była do młodych adeptów piłki nożnej z rocznika 2013 i młodsi.


Turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży to ważny element wychowania sportowego. Tu młodzież może pokazywać swoje umiejętności, tutaj rodzice mogą podziwiać grę swoich dzieci. Ale tu również rodzi się wzajemna rywalizacja i współpraca w ramach drużyny. Takich turniejów organizujemy i będziemy organizować bardzo wiele, nie tylko w piłce nożnej, ale i w innych dyscyplinach. Jestem przekonany, że warto, bo z tego jest radość, z tego jest satysfakcja, z tego jest również umiejętność podejmowania wyzwań, co jest bardzo ważne w dorosłym życiu – mówi burmistrz Paweł Baj.

Mecze były bardzo zacięte i prowadzone w duchu sportowym fair play, a najważniejszą zasadą turnieju była dobra zabawa i szanowanie swojego rywala z boiska. W zawodach wzięli udział: Głogowska Akademia Futbolu, Akademia Piłkarska Głogovia, Akademia Piłkarska Giganci Rzeszów, Akademia Piłkarska Vivio z Krosna, Akademia Piłkarska LKS Trzebownisko oraz drużyny dziecięce Klubu Sportowego Orzeł z Wysokiej Głogowskiej i PKS Jedność Hucisko, Przewrotne, Pogwizdów Stary.

Dla drużyn, które brały udział w zawodach, zostały przygotowane pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz piłki meczowe, które wręczał burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj w asyście przedstawicieli klubów sportowych współorganizujących to wydarzenie.

Gratulujemy wszystkim drużynom!

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content