ÓSMA DYCHA GŁOGOWSKA ZA NAMI

Miniona sobota minęła pod znakiem wielkich sportowych emocji. Tradycyjnie, już po raz ósmy odbył się znany w całej gminie oraz poza jej granicami cykliczny bieg pod nazwą „Dycha Głogowska”. Już od wczesnych godzin porannych na parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. gromadzili się organizatorzy oraz uczestnicy wydarzenia wraz z rodzinami, które dzielnie ich dopingowały oraz motywowały.

W tegorocznej – ósmej edycji biegu wzięło udział ponad 190 uczestników. Mimo trudnych warunków pogodowych zawodnicy dali z siebie wszystko, czego najlepszym dowodem jest pobicie rekordu trasy przez Damiana Nogę z KP PSP Staszów, który pokonał ją w czasie 32,59 min.
Jak prezentują się wyniki? Wśród Kobiet, najszybsza okazała się Kinga Walania – Bronhard, występująca z ramienia klubu Głogovia Głogów Małopolski. Zakończyła ona bieg z czasem 42:03 min. Jako druga, na metę przybiegła Barbara Skrzypczak ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, której czas wyniósł 43:40min. Trzecie miejsce również zajęła reprezentantka Stalowowolskiego Klubu Biegacza – Monika Rychlak, która osiągnęła czas 45:25min.
Jeżeli chodzi o pozostałe kategorie wiekowe, to w K20 zwyciężyła Katarzyna Urbańska z Nowej Dęby, która dobiegła na metę z czasem 55:39 min. Kategoria K40 należała do Iwony Kąś z Tik Team, która osiągnęła czas 46:01 min. Wśród pań startujących w kategorii K50, najszybsza okazała się Małgorzata Domaradzka z BT Wagabunda, której czas wyniósł 49:06 min. Natomiast w przedziale K60 wystąpiła tylko jedna zawodniczka – Renata Grabska, Ambasador Festiwalu Biegowego Krynica Zdrój, która pokonała dystans biegu w czasie 55:12 min.
Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął wspomniany wyżej Damian Noga z KP PSP Staszów. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Karol Machowski z Krosna z czasem 35,50 min, natomiast jako trzeci na metę dobiegł Piotr Stasiowski, reprezentujący klub Stajnia Balona, którego czas wyniósł 36,01 min. Jeżeli chodzi o pozostałe kategorie, to wśród najmłodszych uczestników biegu – kategorii M16, najszybszy okazał się Kacper Serwiński z Swim Tri Rzeszów, którego czas wyniósł 38:50 min. Kategoria M20 należała do Michała Kawy z klubu # No To Steryd, który pokonał dystans 10 km w czasie 36:57 min. Wśród startujących w kategorii M30 najszybciej na metę dobiegł Piotr Kobylarz z Klubu Rzeszowskie Gazele i Gepardy, jego czas to 36:39 min. Wśród mężczyzn z kategorii M40, pierwsze miejsce zajął Bogdan Zmitrowski, reprezentujący klub Zmitek Team Nowa Dęba, pokonał on trasę w czasie 37:01 min. W kategorii M50 najszybszy okazał się Tomasz Wiśniewski z Tik Team, który zakończył bieg z czasem równym 39:16 min. Natomiast ostatnia kategoria wiekowa – M60+ należała do Dariusza Sowy, który dobiegł na metę w czasie 43:13 min.
Jak co roku, nagrodzono również najszybszą głogowiankę oraz głogowianina. Tytułami tymi nagrodzone zostało znane ze swojej sportowej pasji małżeństwo Kinga Walania – Bronhard oraz Rafał Bronhard, reprezentujące Klub Sportowy Głogovia Głogów Małopolski.
Z myślą o wszystkich tych, którzy nie zajęli miejsc na podium, zorganizowano loterię nagród, które rozlosowane zostały wśród wszystkich uczestników biegu. Losowania dokonały dzieci, a nagrody wręczył burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj.