OSTATNIE ZDJĘCIA DO FILMU O ALEKSANDRZE ŁADOSIU

W pierwszy dzień czerwca, w pałacyku myśliwskim Julin zostały nakręcone ostatnie zdjęcia do filmu dokumentalnego prezentującego postać i działalność Aleksandra Ładosia.


Plener pałacu Julin pozwolił nakręcić zdjęcia fabularne, które zostaną wykorzystane w dokumencie o Ładosiu. W ten sposób, film zostanie wzbogacony w dodatkowy element, który zwiększy jego atrakcyjność. Przypomnę, producentem filmu jest gmina Głogów Małopolski i Podkarpacka Komisja Filmowa, a wykonawcą firma Roland-Film. MGBP jest z kolei koordynatorem produkcji.

Aleksander Ładoś był polskim dyplomatą w okresie II wojny światowej i zasłużył się tym, że pomagał ratować Żydów z gett okupowanej przez Niemców Europy. Prapremiera filmu będzie miała miejsce 22 czerwca br. podczas zjazdu rodzinnego rodu Ładosiów. Swoją obecność na prapremierze potwierdził Jakub Kumoch, polski ambasador w Szwajcarii, który zasłużył się przywracaniem pamięci o Aleksandrze Ładosiu.

W rolę Aleksandra Ładosia wcielił się powiązany rodzinnie z bohaterem Mariusz Ładoś. Role dyplomatów zagrali: Konstantego Rokickiego – Piotr Bała, Stefana Ryniewicza – Jerzy Kiebała i Juliusza Kühla – Przemysław Żak. Natomiast współpracującego z polskimi dyplomatami przedstawiciela środowisk żydowskich Chaima Eissa zagrał Krzysztof Fudali.

Robert Borkowski, dyrektor MGBP

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content