PAMIĘTAJMY O ODŚNIEŻANIU CHODNIKÓW

Straż Miejska przypomina, iż zgodnie z obowiązującym prawem, obowiązkiem właściciela nieruchomości jest nie tylko odśnieżanie chodników do niej przylegających ale również usuwanie sopli i nadmiaru śniegu z dachów. Za zaniechanie tego obowiązku grozi grzywna, a w razie wypadku odpowiedzialność karna. Dlatego warto przypomnieć o zasadach utrzymania nieruchomości, a przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa.


Właściciele, użytkownicy, zarządcy nieruchomości mają obowiązek odśnieżania i zabezpieczania chodników przylegających do nieruchomości oraz muszą usuwać na bieżąco sople i nadmiar śniegu z dachów. Szczególnie istotne jest to w sytuacji, gdy sople lub śnieg zagrażają zdrowiu lub życiu przechodniów. Za odstąpienie od obowiązku grozi grzywna, a gdy dojdzie do nieszczęścia i wypadku, bo na przykład spadający sopel zrobi komuś krzywdę zarządcy/właścicielowi grozi odpowiedzialność karna za narażanie poszkodowanego na utratę zdrowia lub życia. Poszkodowany lub jego rodzina ma również prawo do roszczeń odszkodowawczych.

Jak się pozbyć sopli lub śniegu, gdy te są w miejscach trudno dostępnych? Oprócz firm, które świadczą takie usługi w niektórych przypadkach można też prosić o pomoc strażaków.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content