PAMIĘTAJMY O ROZLICZENIU PITu

Jest to informacja o dochodach, kosztach uzyskania przychodu oraz pobranych składkach i zaliczkach na podatek. Jest ona potrzebna, aby dokonać rozliczenia podatkowego z urzędem skarbowym, na które mamy czas do końca kwietnia.


Aby rozliczyć PIT można skorzystać z fachowych usług księgowych, lub zrobić to samodzielnie on-line. Wystarczy skorzystać z usługi Twój e-PIT. Jest to usługa udostępniana przez Ministerstwo Finansów, która umożliwia wypełnienie zeznania rocznego za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego. Zeznanie podatkowe można rozliczyć za pomocą profilu zaufanego, korzystając z usługi Twój e-PIT. O ulgach które nam przysługują w rozliczeniu możemy przeczytać na stronie www.podatki.gov.pl

Mimo, że większość z nas rozlicza się wcześniej, to jednak sporo osób rozlicza się w tak zwanej „ostatniej chwili”. Bez względu na to, czy wypełniamy deklarację na początku czy na końcu okresu rozliczeniowego, czy robimy to w formie papierowej czy też korzystając z Internetu, to zawsze warto pamiętać o przekazaniu 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Zróbmy to jednak świadomie i z namysłem.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content