PAMIĘTAJMY O ZMIANIE CZASU NA LETNI

Zmiana czasu z zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, w ostatni weekend marca przestawimy nasze zegarki o godzinę do przodu. Już jutro, a dokładnie w nocy z 26 (sobota) na 27 (niedziela) przestawimy wskazówki z godziny 2:00 na 3:00.


Nie da się ukryć, że z racji na fakt spania o godzinę krócej zmiana czasu z zimowego na letni jest mniej lubiana, niż zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zmiana czasu w urządzeniach elektronicznych posiadających dostęp do Internetu zmieni się automatycznie. Pozostałych musimy przypilnować sami.

Dlaczego właściwie zmieniamy czas? Potrzeba ta, tłumaczona jest zwiększeniem efektywności wykorzystania światła słonecznego oraz koniecznością oszczędzania energii elektrycznej.

Co ważne, najbliższa zmiana czasu wcale nie będzie ostatnią. Choć pojawiały się głosy, że zmiana czasu powinna być zlikwidowana, to nie nastąpi to zbyt szybko.

W 2019 roku blisko 80 proc. ankietowanych Polaków opowiedziało się za pozostaniem przy czasie letnim na stałe. Trwały również prace w Komisji Europejskiej, które zostały jednak przystopowane m. in. przez pandemię koronawirusa.

Komisja Europejska zaleca kontynuowanie obecnych regulacji dotyczących czasu zimowego i letniego przez najbliższe pięć lat. Tym samym, czas będziemy zmieniać dwukrotnie przynajmniej do 2026 roku.

Czas na letni w najbliższych latach będziemy zmieniać:

  • w 2023 r. – dnia 26 marca,
  • w 2024 r. – dnia 31 marca,
  • w 2025 r. – dnia 30 marca,
  • w 2026 r. – dnia 29 marca.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content