PATRIOTYCZNE „ZAMIESZANIE” W ZSWG

W dniach 9-13 listopada uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci i rodzice uczniów ZS w Wysokiej Głogowskiej mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych wydarzeniach, jakimi było nagranie teledysku, koncertu i płyty z pieśniami patriotycznymi pt. „Za wolność dziękujemy”.  Niezwykła atmosfera tych listopadowych dni z pewnością udzieliła się każdemu, kto był uczestnikiem, bądź tylko przypadkowym obserwatorem owego  „patriotycznego zamieszania”.


Szkoła na kilka dni zmieniła się w plan zdjęciowy i studio nagrań. Wszędzie pełno było „aktorów”, którymi stali się nasi utalentowani uczniowie. Najtrudniejszym (z logistycznego punktu widzenia) przedsięwzięciem było zorganizowanie marszu, który był sceną finałową teledysku. Uczniowie w tym dniu przynieśli flagi oraz włożyli białe lub czerwone ubrania, aby w ten sposób zamanifestować swoje przywiązanie do barw narodowych. Dumni, młodzi Polacy przeszli drogą od strony kościoła w kierunku szkoły śpiewając  pieśń o Niepodległej. Kierowcy przejeżdżający w tym czasie trasą przemarszu wykazali ogromną wyrozumiałość, gratulując organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia oraz pięknego przykładu patriotyzmu! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców oraz życzliwości  wielu osób i instytucji (w tym Jednostki Wojskowej w Wysokiej Głogowskiej, Komisariatu Policji i MGDK w Głogowie Młp. ) wszystko przebiegło sprawnie, a efekt będzie można zobaczyć już niedługo.

Nagranie teledysku zbiegło się w czasie z ogólnopolską akcją „Szkoła do hymnu!”, w którą już po raz czwarty włączyła się również nasza placówka. 10 listopada punktualnie o godz. 11.11 na placu przed szkołą dyrekcja, nauczyciele, przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły z biało- czerwonymi flagami w dłoniach, w obecności pocztu sztandarowego, piękne wykonali „Mazurka Dąbrowskiego” prezentując postawę godną prawdziwego Polaka.

Natomiast w kolejnych dniach szkoła stała się studiem nagrań, bowiem 12 i 13 listopada uczniowie wspólnie z absolwentami, rodzicami i nauczycielami nagrywali płytę oraz koncert „Za wolność dziękujemy”.

Wieczór Pieśni Patriotycznej, który stał się już tradycją naszej szkoły, w tym roku ze względów bezpieczeństwa miał formę on-line, a jego premiera na kanale You Tube miała miejsce 21 listopada. Stale rosnąca liczba wyświetleń (aktualnie ponad 800!) świadczy o tym, że nasza publiczność nie zawiodła, a wręcz przeciwnie-  znacznie się powiększyła.

Na stronie internetowej ZS w Wysokiej Głogowskiej (zswg.pl) dostępny jest link do koncertu oraz zwiastuna teledysku promującego płytę „Za wolność dziękujemy”. Premiera teledysku oraz płyty już niebawem!

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dotacji, którą nasza szkoła pozyskała z Fundacji PZU. Honorowy patronat nad projektem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty p. Małgorzata Rauch, Burmistrz Głogowa Małopolskiego p. Paweł Baj oraz Dyrektor ZS w Wysokiej Głogowskiej p. Jolanta Kwarta. Patronat medialny zapewniły: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA, Portal Nowiny24, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Ziemia Głogowska.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu „Za wolność dziękujemy” składamy serdeczne podziękowania.

 

Ewelina Brudz i Małgorzata Wąsik

Koordynatorki projektu „Za wolność dziękujemy”

ZS w Wysokiej Głogowskiej

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content