PIĘKNY OGRÓD NA WIOSNĘ

Na wiosnę wszystko budzi się do życia, szczególnie ważne jest by w tym okresie zadbać o nasze rośliny. Gdy wiosenne słońce coraz mocniej przygrzewa, ogrody zaczynają tętnić życiem. Pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, z każdym dniem przybywa ich coraz więcej. Pierwsze cieplejsze dni to sygnał dla nas, że już czas na rozpoczęcie sezonu prac ogrodowych.


Pielęgnację ogrodu należy rozpocząć od porządków po zimie, posprzątajmy ogród ze wszystkiego co naniosła do niego zima. Do porządkowania przydadzą nam się sekator i grabie. Zgrabmy liście, szyszki, pozbierajmy poobrywane gałęzie.

Po tych działaniach możemy zabrać się za prawdziwe wiosenne porządki. Jednym z ważniejszych punktów porządkowych w ogrodzie na wiosnę jest przycinanie roślin, dzięki temu ułatwimy im zdrowy wzrost i rozwój. Zanim jednak do tego przystąpimy warto pamiętać, że najlepiej robić to, gdy temperatury będą na plusie – najczęściej początek kwietnia. Wybierzmy pochmurny dzień po to by mocne słońce jakie towarzyszy nadejściu wiosny nie uszkodziło pędów, które pod okryciami zdążyły się rozwinąć. Szczególnej pielęgnacji wymagają ogrodowe krzewy, powinniśmy pousuwać chore i najstarsze pędy oraz te, które rosną za gęsto (np. maliny, rzadziej czarne porzeczki, agrest oraz borówki amerykańskie). Warto zwrócić uwagę na trawnik, odpowiednio pielęgnowany będzie wizytówką naszego ogrodu, musimy pamiętać o nawożeniu trawy, robimy to przed spodziewanymi opadami deszczu po to, aby nawóz został od razu rozpuszczony i mógł działać, drugim elementem pielęgnacji naszego trawnika może być dosianie trawy w miejscach w których widocznie jej brakuje. Piękny ogród to również kwiaty. Sadzenie większości cebul czy bulw powinno odbywać się w drugiej połowie kwietnia, ale już wcześniej możemy przygotować odpowiednią rozsadę. Wiosna to pracowity okres w ogrodzie, warto zadbać o nasze rośliny i cieszyć się piękną otaczającą nas zielenią.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content