PIKNIK GRUPY MOTOCYKLOWEJ

Nad głogowskimi stawami w nowo otwartym Parku Miejskim im. Aleksandra Ładosia 20 marca odbył się piknik Głogowskiej Grupy Motocyklowej. Miłośnicy dwóch kółek z terenu gminy spragnieni przejażdżek na swoich maszynach postanowili pożegnać zimę i przywitać wiosnę.


Impreza rozpoczęła się od oficjalnego przejazdu kolumny motorów z Centrum Przesiadkowego w Głogowie Małopolskim. Jednoślady przejechały ulicami 3-go Maja, Witosa, Parkową. Następnie uczestnicy zgromadzili się koło altany grillowej. Jednym z głównych punktów programu było spalenie kukły, Marzanny a następnie wrzucenie jej do pobliskiego stawu. Cały rytuał miał na celu odpędzenie zimy i szybkie powitanie wiosny. Gdy słomiany manekin już pływał w wodzie oczom uczestników ukazała się Pani Wiosna, jedna z pań należących do Głogowskiej Grupy Motocyklowej.

Co nam pani niesie Pani Wiosno? Pewnie zieleń i pewnie wiosnę? – spytała Pani Teresa Tęcza Prezes Głogowskiej Grupy Motocyklowej. Na co Wiosna odpowiedziała: bazie kotki, ciepło i bociany. Następnie odbyły się gry i zabawy nie tylko dla dzieci. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swojej siły w przeciąganiu liny, swoje sprawne w oku w rzucaniu małymi oponami do celu na specjalny uchwyt. Wykonano także sporo pamiątkowych zdjęć.

Osoby, które przybyły na wydarzenie mogły się posilić ciepłym daniem, wypić kawę i herbatę. Dla młodszych przewidziano watę cukrową i popcorn. Piknik był udany, frekwencja wysoka a jak widać po ostatnich ciepłych dniach spalenie i utopienie Marzanny przebiegło pomyślnie.

Piknik dofinansowano w ramach zadania publicznego pod nazwą Aktywny wypoczynek bez używek realizowanego przez stowarzyszenie Na Plus.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content