PODIUM NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Niewątpliwym sukcesem pochwalić się mogą zawodnicy Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski. W dniach 14 – 16 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które rozgrywane były na  Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie. Występujący w  kategorii Żak członek Akademii – Krzysztof Gdula zakończył wyścig na 3 miejscu, zdobywając tym samym miejsce na podium.

Jak relacjonuje założyciel oraz trener Akademii – p. Janusz Łodej, trasa była trudna i wymagająca. Rywalizację dodatkowo utrudniał panujący upał – temperatura sięgała 36 stopni Celsjusza.

Reprezentant Akademii walczył o brąz do ostatnich chwil, o czym świadczy minimalna przewaga nad zawodnikiem zajmującym czwarte miejsce, która wyniosła zaledwie 3 sekundy.

W kategorii Młodzik, inny reprezentant Akademii – Leon Łodej zajął 41. pozycję. W gronie pierwszoroczniaków, został zaklasyfikowany na 11. pozycji. W kategorii Masters 2, na 14. pozycji uplasował się trener i jednocześnie zawodnik – p. Janusz Łodej.

To pierwszy tak poważny sukces Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski. Warto zaznaczyć, że działa ona dopiero dwa lata, a na swoim koncie ma już liczne sukcesy w różnych zawodach oraz kategoriach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.