PODKARPACKA NAGRODA SAMORZĄDOWA DLA GŁOGOWA MŁP.

Fot.: Tadeusz Poźniak
We wtorek 30 maja odbyła się gala XXIII edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Samorządowa” 2023. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpiło w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Filharmonii Podkarpackiej. W tym roku kapituła przyznała naszej gminie nagrodę specjalną w kategorii: „Dobre miejsce zamieszkania”. Statuetkę z rąk marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla odebrał burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.


„Podkarpacka Nagroda Samorządowa” to Konkurs z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie, którego celem jest promocja miast, gmin i powiatów. Ma on rangę regionalną i rokrocznie patronuje mu Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Podkarpacki. Nagroda wskazuje, honoruje i upowszechnia osiągnięcia jednostek samorządu terytorialnego kierowanych przez wójtów, prezydentów, burmistrzów i starostów. Konkurs skierowany jest do Jednostek Samorządu Terytorialnego, położonych na terenie województwa podkarpackiego.

Niedawno Głogów został nagrodzony w dwóch ogólnopolskich rankingach: Rankingu Aktywności Podkarpackich Gmin przyznano 1 miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich, zaś w rankingu Gmina dobra do życia Gmina Głogów Małopolski uplasowała się na 100 pozycji. Spośród gmin województwa podkarpackiego Głogów Małopolski zajął drugie miejsce zaraz po Rzeszowie.
 
– W Gminie Głogów Małopolski ludzie mogą znaleźć dogodne miejsce do zamieszkania, dzieci odpowiednią opiekę i edukację. Pobliska Strefa Ekonomiczna zlokalizowana w osiedlu Rogoźnica oferuje wiele miejsc pracy w różnorodnych dziedzinach, specjalizacjach. Bogata oferta kulturalna, rozrywkowa, turystyczna oraz sportowa zapewnia organizację czasu wolnego. Gmina Głogów Małopolski zaspokaja wszelkie potrzeby życiowe, oferuje wiele szans w rozwoju z każdych dziedzin życia człowieka – powiedział burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.
 
 
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content