POMOC UKRAINIE – ZBIÓRKA GMINNA

Odpowiadając na prośbę Ivana Pogorilaka burmistrza Pereczyna – naszego miasta partnerskiego – o przekazanie darów dla uchodźców wewnętrznych na Ukrainie, gmina przygotowuje kolejny transport, który w grudniu wyjedzie na Ukrainę.


Zbiórka potrwa od 24 listopada do 10 grudnia. Apel o pomoc związany jest ze zbliżającą się zimą oraz przerwami w dostawie prądu i ogrzewania do budynków prywatnych i publicznych, gdzie przebywają uchodźcy, którzy uciekli ze wschodnich terenów Ukrainy objętych intensywnymi walkami i przebywają obecnie w Pereczynie.

W związku z tym Gmina Głogów Młp. organizuje czwartą zbiórkę. Prosimy o przekazywanie następujących darów: artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia (m.in.: makarony, kasze, ryż, płatki zbożowe, mąka); artykuły medyczne (bandaże, leki przeciw gorączkowe, na kaszel, przeciw bólowe, itp.); środki higieniczne i kosmetyki (m.in.: szampony, mydło, proszek do prania, inne); odzież (m.in.: śpiwory, kurtki zimowe, buty zimowe, skarpety, rękawice, czapki); sprzęt (m.in.: agregaty prądotwórcze, nagrzewnice, latarki, baterie).

Osoby zainteresowane mogą również zrobić przelew środków pieniężnych na specjalne konto pomocowe utworzone przez Głogowską Fundację Rozwoju Społecznego, która współpracuje z gminą. Za zebraną kwotę zakupione zostaną śpiwory i żywność. Szczegóły, w tym numer konta podane są na plakacie.

– Gmina Głogów Małopolski od początku wybuchu wojny na Ukrainie wspiera obywateli Ukrainy zarówno tych przebywających w Polsce jak i tych, którzy pozostali w swoim kraju. Do tej pory zorganizowane zostały 3 zbiórki artykułów spożywczych i medycznych, prowadzone były magazyny darów z zagranicy (w Lipiu i Głogowie Młp.), zorganizowanych zostało 8 transportów samochodowych z niezbędnymi artykułami do naszego miasta partnerskiego Pereczyn w obwodzie Użgorodzkim na Ukrainie. Ponadto, obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy, wypłacane są środki finansowe pochodzące z budżetu państwa oraz agencji międzynarodowych. W tym zakresie aktywnie współpracujemy z organizacjami porządkowymi zarówno polskimi jak i zagranicznymi – informuje burmistrz Paweł Baj.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content