RELACJA ZE SPORTOWYCH DNI GŁOGOWA

Dniom Głogowa w dniach od 9-10 czerwca 2018 roku towarzyszył szereg imprez sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i kibiców. Każdą imprezę aktywnie wspierał Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, a zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza.

W niedzielę 10. czerwca na terenie rekreacyjnym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim odbyły się zawody StrongMan „GŁOGOWSKI MOCARZ”, w których uczestnicy musieli zmierzyć w sześciu konkurencjach wystawiających ich siłę na ciężką próbę. Obejmowały one: Spacer Farmera, Kłoda Drwala (50kg), Zegar (125 kg), Przeciąganie Samochodu (3000 kg), Drewniany Paluch 200 kg), oraz Opona – ciężar opony 200 kg. Zawody budziły dużo emocji wśród licznie zebranej publiczności, też zawodnicy podeszli do nich z wielkim zaangażowaniem. Zwycięzcą w klasyfikacji ogólnej okazał się być pan Marcin Miazga z wynikiem 53 punktów. Drugie miejsce przypadło panu Grzegorzowi Jurek, który zdobył 52 punkty, a trzecie otrzymał pan Marek Fila, zdobywszy 46 punktów. Nagrodami dla zwycięzców były laptop, tablet i smartfon, a dla pozostałych uczestników medale Głogowskiego Mocarza. Skład sędziowski obejmował sędziego głównego Konrada Basara oraz sędziów pomocniczych: Damiana Pawlika, Dariusza Piotrowskiego, Marcina Bajek i Krystiana Szafrana. Głównym koordynatorem zawodów był pan Paweł Grzywacz – Menedżer OSiR w Głogowie Małopolskim, a głównym organizatorem OSiR w Głogowie Małopolskim pod kierownictwem Pawła Ginalskiego. W organizację imprezy zaangażowało się wiele firm z Głogowa i okolic, a sponsorem nagród głównych został pan Grzegorz Kozak z Domu Brokerskiego VECTOR. Poziom zawodów oceniony został na bardzo wysoki, a w związku z ogromnym zainteresowaniem impreza ta zostanie wpisana na stałe w kalendarz imprez sportowych. Udział wziąć mogły będą również kobiety.

W sobotę 9. czerwca odbył się Orlikowy Turniej Piłki Nożnej „OldBoy” 2018. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn z terenu gminy Głogów: drużyna Głogovia „OldBoy”, drużyna Niwa Team, drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej, drużyna „OldBoy” Victoria Budy Głogowskie, drużyna Policji z komisariatu w Głogowie Małopolskim, drużyna Asy z Głogowa, drużyna „OldBoy” Orzeł Wysoka Głogowska oraz Drużyna Burmistrza z Urzędu Miejskiego z Głogowa Małopolskiego. O godzinie 14 na obiekcie Orlik w Głogowie Małopolskim rozpoczęły się rozgrywki w systemie grupowym, z których wyłonione zostały cztery drużyny do rozgrywek finałowych. W finale zagrały drużyny: Niwa Team przeciwko drużynie Policji w meczu o pierwsze i drugie miejce oraz drużyna OSP przeciw „OldBoy” Wysoka Głogowska, walczące o zajęcie trzeciego miejsca. Zwycięską okazała się być drużyna Niwa Team. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie Policji, a trzecie – drużynie „OldBoy” Wysoka Głogowska. Puchary i nagrody wręczone zostały przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego na głównej scenie drugiego dnia obchodów Dni Głogowa. Organizatorem zawodów był OSiR w Głogowie Małopolskim.

Trzecią imprezą był Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odbył się w sobotę 9. czerwca. Rywalizowało osiem dwuosobowych drużyn męskich, a do półfinału dostały się pary: Marcin Bachórz – Andrzej Wielgosz, Paweł Dziadosz – Przemysław Kozub, Damian Skała – Filip Tomaka, Kamil Kalandyk – Jakub Kalandyk. Pierwsze miejsce wywalczyli panowie Marcin Bachórz i Andrzej Wielgosz, a pozostałe miejsca na podium zdobyli panowie Dziadosz – Kozub i panowie Skała – Tomaka. Trzy zwycięskie duety otrzymały puchary i nagrody podczas uroczystych obchodów Dni Głogowa z rąk Burmistrza Pawła Baja, Zastępcy Burmistrza Jerzego Komanieckiego, Przewodniczącego RM Aleksandra Jurek oraz Prezesa LKS „Głogovia” Anety Ginter. Turniej zorganizowany został przez LKS „Głogovia”.