REMONT POMNIKA POLAKÓW W BORZE

Trwają prace przy remoncie pomnika pomordowanych w pobliskim Borze Polaków. Gmina Głogów Małopolski, otrzymała na ten cel dotację od Wojewody Podkarpackiego w wysokości 50 tysięcy złotych.


Zadanie to, realizowane jest przez naszą gminę zgodnie z porozumieniem Nr S-VI.0031.9.2019, w sprawie powierzenia zadań, przyznania dotacji i ustalenia wzajemnych obowiązków w zakresie utrzymania, remontów oraz sprawowania opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi.

Prace remontowe wykonuje firma kamieniarska U Gniewka z Domatkowa. Obejmują one wymianę kamienia na dwóch mogiłach. Umowę z firmą, podpisano w dniu 24 maja br. Mimo tego, że ostatecznym terminem ich zakończenia jest 15 października br., to dobiegają one już końca.

W rezerwacie „Bór” znajduje się kilka miejsc pamięci narodowej, mających upamiętnić ofiary hitlerowskiego reżimu. To tam, w latach 1940-1944 Niemcy rozstrzelali ok. 300 obywateli narodowości polskiej oraz ok. 5000 Żydów. Mogiłę Polaków, tworzą trzy duże groby, betonowy krzyż oraz tablica pamiątkowa. Naszym zadaniem, jest nie tylko pielęgnowanie pamięci o ofiarach hitlerowskiej zbrodni, lecz także miejsc je upamiętniających.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content