RUSZYŁY SZCZEPIENIA DLA DZIECI W WIEKU 5-11 LAT

W ubiegły czwartek, rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Warto podkreślić, że proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.


Skierowania dla dzieci w grupie 5-11 lat wystawiane są automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. z chwilą ukończenia przez dziecko 5. roku życia. Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty – w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami.

O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia . Informacje świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych można znaleźć również we wspólnym liście Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można uzyskać także:

  • na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
  • na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie,
  • na profilu #SzczepimySię
  • pod numerem infolinii 989.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content