SPEEDCUBING W RUDNEJ MAŁEJ

13 maja 2022 r. po długim oczekiwaniu odbyła się pierwsza, a 20 maja druga część Szkolnego Turnieju w układaniu kostki Rubika na czas w Szkole Podstawowej w Rudnej Małej, którego organizatorem był p. Michał Lubecki. W turnieju wzięło udział 9 uczniów z klas II-VI. Uczestnicy układali swoje kostki najszybciej, jak mogli.

Turniej polegał na pięciokrotnym ułożeniu własnej kostki Rubika 3x3x3 w jak najkrótszym czasie, która wcześniej została pomieszana przez Sędziego – p. Michała. Zasady były podobne do zasad panujących na ogólnopolskich czy międzynarodowych turniejach speedcuberów: sędzia miesza kostkę i chowa pod przykryciem, aby uczestnik nie widział jej układu; po odsłonięciu kostki, układający ma kilka sekund na przyjrzenie się pomieszanej kostce, a czas zaczyna liczyć się od pierwszego obrotu i kończy, gdy uczestnik odłoży na miejsce ułożoną kostkę.

Każdy uczeń, biorący udział w Turnieju układał kostkę 5 razy. Wszystkie czasy zostały następnie zsumowane, a zwycięzcą zostawał uczestnik, który uzyskał najkrótszy czas pięciu ułożeń.

Po podliczeniu wyników wyłoniono najlepszych zawodników!

I miejsce zajął Jakub Tomaka z kl. V, który uzyskał zsumowany czas 5 ułożeń – 4 minuty 41 sekund. O zaledwie 2 sekundy wolniejszy był jego kolega z klasy Oskar Waliłko z czasem 4 minuty 43 sekundy. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Filip Grodecki z klasy VI, który 5 razy ułożył kostkę w równe 5 minut.

Na pozostałych miejscach uplasowali się: Wiktor Skoczylas, Antonina Grodecka, Kacper Tomaka, Oliwier Kawalec, Mikołaj Gąsiorowski i Michał Trybus.

Podczas turnieju panowały niesamowite emocje! Niektórzy zawodnicy wykręcili rekordowe czasy!

Najlepsze indywidualne wyniki jednego ułożenia poniżej minuty osiągnęli:

Jakub Tomaka – 46s

Oskar Waliłko – 48s

Filip Grodecki – 48s

Wiktor Skoczylas – 59s

Nagrody w turnieju zostały wręczone podczas obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Rudnej Małej. Najlepsi uczestnicy otrzymali dyplomy i nietypowe kostki Rubika. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności!

Uczniowie nadal jednak ćwiczą, gdyż w kolejnym roku organizator planuje rozszerzyć niniejszy turniej na szkoły w całej gminie. Zachęcamy więc wszystkich pasjonatów kostki Rubika, aby już zaczęli treningi ze swoimi kostkami.