ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

Pod takim hasłem 8 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Rudnej Małej. Podczas uroczystego apelu wysłuchaliśmy „Legionów” i pięknych pieśni patriotycznych wplecionych w krótką historię dotyczącą okoliczności ustanowienia Święta Narodowego.  


Ozdobą uroczystości były instrumentalne wykonania utworów na skrzypcach, flecie poprzecznym i pianinie przez uczennice: Patrycję Golonkę, Maję Sieracką i Anię Rusin, a także przez coraz większy zespół flecistek i flecistów. Klara Ciebiera zaprezentowała niezwykle wzruszającą pieśń „Orlątko”, którą wygrała kilka dni wcześniej Gminny Konkurs Historyczno-Wokalny. Wysłuchaliśmy recytacji „Katechizmu młodego Polaka”, utworu Władysława Bełzy pt. „Ziemia rodzinna”, a także wiersza Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka II”.

Dopełnieniem akademii było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w pełnej – czterozwrotkowej wersji przez wszystkich uczniów i nauczycieli w obecności Pocztu Sztandarowego. Nastąpiło to o symbolicznej godzinie 11:11. Tym samym Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Wszystkie dzieci wykazały się wzorową znajomością hymnu państwowego, uszanowały święto galowym strojem z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych.

Patriotyczny program artystyczny został też zaprezentowany podczas spotkania z rodzicami w dniu 14 XI 2019 r. Na jego zakończenie rodzice dołączyli do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego ze swoimi dziećmi.

                                                                                  Agnieszka Tłuczek – SP Rudna Mała

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content