SUKCES UCZENNICY SP W GŁOGOWIE MŁP.

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Rysunkowym dla Dzieci JQA w wieku od 7 do 15 lat z całego świata, wspierany przez UNICEF Tokyo Office, zdobyła uczennica głogowskiej szkoły podstawowej Karolina Bazan.


Jej praca to kolorowa wydzieranka, przedstawiająca piękno wiejskiego krajobrazu. Praca została wyróżniona jako jedyna kompozycja z Polski w sekcji krajów europejskich. Nagrodę rzeczową wręczył uczennicy również burmistrz Paweł Baj.

W tym roku konkurs odbył się po raz 21. Dzieci z sześciu kontynentów rysowały obraz tego, jak wyobrażają sobie świat w 2030 roku. Pełne wyobraźni i wrażliwości artystycznej rysowały obrazki o przyrodzie i zwierzętach, swoich rodzinach i krajach w których mieszkają. Dzieła małych mistrzów zawierały przesłanie do globalnego środowiska, poza granicami i różnicami w ich kulturach i językach. Konkurs ten dał dzieciom możliwość zastanowienia się nad globalnym środowiskiem poprzez inspirowanie się darami natury.

Wśród prac konkursowych, które zostały pokazane na pokonkursowej wystawie w Tokijskiej Akademii Sztuk Pięknych znalazło się 51 prac z Polski, a wśród nich 31, których twórcami są uczniowie Szkoły Podstawowej z Głogowa Młp.

Gratulujemy!

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content