SUKCESY ZAWODNIKÓW SEKCJI LEKKIEJ ATLETYKI GŁOGOVII

1 października odbył się Finał Nadziei Olimpijskich w Warszawie na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. To były profesjonalne zawody dla dzieci. Finaliści, dokładnie 576 osób, zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach.

Weronika Gwóźdź i Jakub Zaborski zawodnicy Głogovii Głogów reprezentowali województwo podkarpackie oraz Miasto i Gminę Głogów Małopolski w dwuboju lekkoatletycznym. Weronika zajęła 26. miejsce na prawie 150 uczestniczek z całej Polski w dwuboju dziewcząt (skok w dal i 60m), zaś Jakub był 63. na 115 punktujących w dwuboju chłopców (również skok w dal i 60m). Młodzież miała okazję poznać wielkie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, którzy zachęcali do uprawiania sportu. Ambasadorką „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022” została Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio.

W tym samym dniu w Rzeszowie przy okazji maratonu rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe. Najlepiej spisali się Weronika Dąbrowska wygrywając w roczniku dziewczynek 2009-2008, Zuzia Żabczyńska zajęła 4. miejsce w tym biegu (dekoracja była dla 6 najlepszych uczestników) zaś Leo Siuda zajął 3. miejsce. Na podium stanęła także Matylda Kowal, która jest trenerką dziecięcej sekcji lekkiej atletyki Głogovii. Dla wszystkich zawodników należą się wielkie brawa!

– Niewątpliwie to wielka frajda brać udział w takich wydarzeniach. Zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież na zajęcia z lekkiej atletyki, które odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w okresie jesienno – zimowym w szkolnej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. Zawodnicy przygotowują się do zawodów podczas regularnych treningów z olimpijką Matyldą Kowal  – informuje p. Aneta Ginter prezes Głogovii.