ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W ŻŁOBKU

„Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą. Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.” Chyba większość polskich dzieci zna tę piosenkę Fasolek. W celu zwrócenia uwagi na problem brudnych rąk, w 2008 roku UNICEF zainicjował obchody Światowego Dnia Mycia Rok, jako akcję edukacyjną na ten temat. Do akcji postanowiły włączyć się również podopieczni Zespołu Żłobków Gminy Głogów Małopolski wraz z paniami opiekunkami.

Nasze pociechy dowiedziały się jak ważna jest codzienna higiena, utrwaliły bardzo ważny nawyk mycia rąk, a przy tym doskonale się bawiły – czytamy na stronie żłobka mieszczącego się na jednym z głogowskich osiedli – Woli Cichej.

Mycie rąk to dla wielu z nas bardzo prozaiczna czynność. Na naszej skórze żyją różne drobnoustroje, które zostawiamy na wszystkich dotykanych przez nas przedmiotach. Warto mieć na uwadze, że zostawiają je także inne osoby. W ten sposób wciąż je przenosimy. Dotykając jedzenia, które jemy, dostają się one do organizmu. Mycie rąk z użyciem mydła pozwala nam pozbyć się większości z bakterii i drobnoustrojów. Pamiętajmy, że ręce należy umyć nie tylko po wyjściu z toalety czy przed jedzeniem lecz także po jeździe autobusem, czy po spacerze.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content