SZALONY MECZ GŁOGOVII

Tak można określić mecz Głogovii Głogów Młp. z Izolatorem Boguchwała, podczas którego padło aż 9 bramek. Ostatecznie emocjonujący pojedynek zakończył się wygraną Głogovii 5:4.

W sobotę 6 maja na stadionie Klubu Sportowego Zaczernie zostało rozegrane spotkanie 28 kolejki IV ligi podkarpackiej pomiędzy Głogovią Głogów Małopolski, a Izolatorem Boguchwała. Głogovia po raz kolejny rozgrywała mecz jako gospodarz na boisku w Zaczerniu.

Na początku meczu to drużyna z Boguchwały nadawała tempo grze. Goście stwarzali bramkowe okazje, ale defensywa Głogovii wychodziła zwycięsko z tych pojedynków. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy i fatalne błędy w obronie drużyny z Boguchwały sprawiły, że Głogovia w kilka minut zdobyła trzy bramki i wydawało się, że wszystkie karty zostały już rozdane.

Po przerwie Izolator ruszył do odrabiania strat i po 10. minutach było już 3:3. Niespodziewana kontra dała czwartą bramkę Głogovii. To nie koniec, bo przyjezdni znów odrobili straty i na kwadrans przed końcem spotkania doprowadzili do remisu.

Ostatnie słowo jednak należało do Głogovii, która wyprowadziła jeszcze jedną kontrę, ta zakończyła się faulem tuż przed polem karnym. Po stałym fragmencie gry padł piąty i zarazem zwycięski gol dla Głogovii, która kilka minut później świętowała zwycięstwo.

Gospodarze sprawili sporą niespodziankę kibicom fundując świetne widowisko. Szczególne brawa należą się Kamilowi Kawie, który zdobył trzy gole, oraz Mateuszowi Decowi, który strzelił bramkę i zanotował aż trzy asysty.

Mecz Głogovii z wiceliderem wywołał wiele sportowych emocji, które towarzyszyły wszystkim do ostatniego gwizdka sędziego. To była prawdziwa próba nerwów. Mecz wielce ciekawy, obfitował w liczne zwroty akcji. Kibice dawno nie oglądali tak dobrego widowiska. Jestem zachwycona walecznością i nastawieniem naszych piłkarzy podczas tego meczu. Zawodnicy dali z siebie wszystko i spisali się doskonale, za co im dziękuję. Na taki spektakl z pewnością czekali kibice – podsumowuje mecz Aneta Ginter, Prezes LKS Głogovia Głogów Młp.

Kolejny mecz we środę 10 maja, w którym Głogovia podejmie Stal Nową Dębę. Mecz w Zaczerniu o godz. 17.00.