SZKOLENIE SĘDZIÓW NA STADIONIE GŁOGOVII

W ubiegły piątek – 28 maja, na stadionie LKS Głogovia Głogów Małopolski, miały miejsce warsztaty szkoleniowe Kolegium Sędziów Podokręgu Rzeszowskiego. Szkolenie odbywało się pod czujnym okiem Andrzeja Zwierzchowskiego – Przewodniczącego Kolegium.


Prowadzącymi zajęcia z sędziami byli m. in. Sebastian Godek, Mateusz Warzocha, Patrycja Turczyn oraz Paweł Charchut.

Piątkowe szkolenie było kontynuacją cyklu szkoleń, jaki realizujemy od początku bieżącego roku. Podobnie jak zawodnicy, również sędziowie regularnie co miesiąc przechodzą zarówno treningi jak i egzaminy praktyczne. Sędziowie ćwiczyli mijanki ze spalonym, wzięli udział w warsztatach przygotowania motorycznego, ćwiczyli scenki sytuacyjne oraz poddani zostali różnego rodzaju testom na sprawność. Szkolenia dla sędziów odbywają się cyklicznie, zgodnie z założonym harmonogramem. Mam nadzieję, że przełoży się to na jakość sędziowania na boisku – wyjaśnił Andrzej Zwierzchowski, Przewodniczący Rzeszowskiego Kolegium Sędziów.

Podczas szkolenia staraliśmy się odzwierciedlić warunki meczowe. Zależało nam, by sędziowie mogli poćwiczyć sytuacje, z którymi spotkają się na boisku – dodaje.

-Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w sędziowaniu do zapisania się na kursy, jakie organizujemy razem z Podokręgiem. Dokonać tego można za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zapraszam zarówno byłych piłkarzy, jak i osoby zainteresowane tym sportem do zasilenia naszych szeregów. Najbliższy kurs planowany jest pod koniec sierpnia. Wszystkich, którzy mają pytania i chcieliby poznać szczegóły zapraszam do kontaktu – podsumowuje.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content