TANECZNE ROZPOCZĘCIE WAKACJI W ZPiT „HANKA”

W piątkowy ranek 30 czerwca najmłodsi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Hanka” Miejsko Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim wyruszyli na swój pierwszy w życiu festiwal folklorystyczny do Zduńskiej Woli.


Przed rozpoczęciem festiwalu dzieci ciężko przygotowywały się na zgrupowaniu w Domu Kultury trenując tańce i przyśpiewki ludowe. Podczas 3 dniowego VIII Międzynarodowego Festiwalu „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli tancerze zaprezentowali tańce lasowiackie, krakowiaka narodowego oraz przyśpiewkę ludową wzbudzając podziw publiczności i będąc jednocześnie najmłodszymi wykonawcami na scenie. Festiwal był eksplozją radości, pokazem niesamowitych umiejętności, mieszanką kultur i języków. Ponad 400 artystów z 18 zespołów folklorystycznych w tym Polski, Chorwacji, Węgier, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii prezentowało swoją kulturę ludową.

Organizatorem Festiwalu było Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenie „Talent” przy współpracy Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Zduńsko-Wolskiego oraz Prezydenta Zduńskiej Woli. Na scenie plenerowej przy PCKSiR podczas 3 dni festiwalowych zobaczyć można było przepiękne tańce i przyśpiewki różnych narodowości. Dla uczestników i publiczności przygotowano warsztaty z rękodzieła artystycznego, liczne kramy rękodzielnicze i kafejkę festiwalową. Dzieciaki szalały na trampolinach i dmuchanych zjeżdżalniach. Mimo, iż pogoda nie zawsze sprzyjała wszyscy bawili się doskonale. ZPiT „Hanka” po zakończonych prezentacjach w sobotnie południe wyjechał do Łodzi, gdzie miał okazję zwiedzać przepiękne Muzeum Kinematografii „Semafor” i łódzkie ZOO.

Dzieci bawiły się doskonale i była to dla nich wspaniała lekcja edukacyjna. Każde z dzieci otrzymało  imienny dyplom za udział w Festiwalu podczas zorganizowanej dyskoteki w Schronisku Szkolnym w Zduńskiej Woli. Uczestnicy „Folkloru Świata” wzięli udział w dopołudniowych niedzielnych Mszach Świętych w zduńskowolskich kościołach. Po wspaniale spędzonych 3 dniach dzieci wróciły do domów z nadzieją na kolejne wyjazdy w przyszłym roku szkolnym.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content