TEGOROCZNE STUDNIÓWKI JUŻ JESIENIĄ?

Rok szkolny 2020/2021 był dla ówczesnych maturzystów trudny z wielu powodów. Złożyły się na to m. in. zdalne przygotowania do egzaminów dojrzałości oraz brak możliwości zorganizowania tradycyjnych studniówek. To właśnie bale maturalne, zapadają w naszej pamięci jako pierwsze poważne imprezy i stają się źródłem wielu miłych wspomnień, do których wracamy przez wiele lat. W obawie przed podzieleniem losu starszych kolegów, tegoroczni maturzyści coraz częściej decydują się na nietypowe rozwiązanie dotyczące terminu balu maturalnego.

Jak potwierdzają dyrektorzy, maturzyści z wielu podkarpackich placówek zorganizowali swoje bale maturalne już jesienią. Jak tłumaczą maturzyści, chodzi o to, by zdążyć ze zorganizowaniem imprezy, zanim IV fala koronawirusa znowu uniemożliwi zabawę w styczniu lub lutym przyszłego roku.

Podobnie sytuacja wygląda  w naszej gminie. Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim również zdecydowali się na przeniesienie terminu studniówki na jesień bieżącego roku. Tegoroczna studniówka, lub może raczej „dwustudniówka” odbędzie się już 22 października.

– Z powodu obawy przed ponownym zamknięciem szkół, tegoroczny bal maturalny planowany jest już na 22 października bieżącego roku. Na taki krok zdecydowało się również kilka rzeszowskich placówek. W studniówce, zgodnie z tradycją wezmą udział dwie klasy maturalne naszego liceum wraz z osobami towarzyszącymi, a także nauczyciele ZSO – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim, Agnieszka Wiglusz-Zięba.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content