WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Ostatnie dwa miesiące dla dzieci, to czas odpoczynku po długim okresie roku szkolnego. Okres ten młodzież pożytkowała na wiele sposobów. Wyjazdy z rodzicami, odwiedziny u dziadków na wsi bądź w mieście, spędzanie czasu z przyjaciółmi w lokalnym środowisku oraz wiele innych alternatywnych opcji.


Uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej i Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. oraz ich rodzice w minione wakacje wybrali kolonię letnią zorganizowaną przez Biuro Turystyki Młodzieżowej „JUVENTUR”. Dzieci miło spędziły pierwszy tydzień sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym „Kama” w Darłówku. Kolonia zapewniła im mnóstwo atrakcji. Między innymi wzięły udział w całodziennej wycieczce autokarowej z przewodnikiem do Łeby – letniej stolicy Polski i do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie wzięły udział w żywej lekcji historii przy Wyrzutni Rakiet oraz spacerowały po wydmach gigantach. W Darłówku spacerowały po rybackim i turystycznym porcie, a także po falochronach osłaniających port. Uczestnicy kolonii mieli okazję podziwiać portową panoramę z korony latarni oraz uczestniczyć w rejsie statkiem na morzu. Podczas kolonii zorganizowano zajęcia w Parku Wodnym „JAN”. Ponadto młodzież plażowała i zażywała kąpieli w morzu, rozgrywała mecze w piłkę wodną, puszczała latawce na plaży o zachodzie słońca, rozegrała międzygrupową wojnę z użyciem balonów napełnionych wodą oraz brała udział w wielu innych atrakcjach. Odbyły się również Neptunalia, czyli morski chrzest kolonijny, a także Holi Święto Kolorów oraz wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Podczas gorączki letniej przygody mieli okazję pośpiewać i zatańczyć ze swoimi rówieśnikami oraz całkiem nieźle się z nimi zintegrować.

Był to czas, podczas którego uczniowie zawarli nowe przyjaźnie, zdobyli nowe umiejętności, stali się bardziej samodzielni i wzbogacili się o nowe wspomnienia. Dzieci bardzo miło wspominają kolonię i planują w przyszłym roku powtórzyć swoją wakacyjną przygodę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za spędzone chwile, za uśmiech i miłe słowa.

Do zobaczenia w przyszłym roku! 

                                                                                            Bożena Ruśnica
                                                                                              Katarzyna Kowal

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content