WIĘCEJ TURYSTÓW NA PODKARPACIU

Od stycznia do września 2016 r. Podkarpacie odwiedziło 841,9 tys. turystów, którzy skorzystali z turystycznych obiektów noclegowych. Wśród nich było 103,5 tys. turystów zagranicznych. To znacznie więcej niż w okresie 2015 r. Procentowo, Podkarpacie zanotowało jeden z największych wzrostów liczby turystów wśród województw.


Z turystycznych obiektów noclegowych w ciągu pierwszych 9 miesięcy ubiegłego roku skorzystało ogółem 2,4 mln noclegów w tym 194,8 turystów z zagranicy.

W okresie styczeń – wrzesień 2016 r. w porównaniu 2015 rokiem liczba turystów, którzy skorzystali z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim wzrosła o 13,3%, co pod względem procentowego wzrostu uplasowało je na 2. miejscu wśród województw (największą dynamikę zanotowano w województwie opolskim – 19,3%). Liczba turystów zagranicznych na Podkarpaciu wzrosła o 12,5%, co dało 4 miejsce wśród województw.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

10 miejsc na Podkarpaciu, które warto odwiedzić:

  1. Rezerwat przyrody Prządki – rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się w gminie Korczyna. Znajdują się tam niezwykłe grupy skał wznoszące się nawet na wysokość 20 metrów.
  2. Drewniany kościół w Haczowie – największy gotycki drewniany kościół w Europie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  3. Zamek w Krasiczynie – należy do najpiękniejszych pomników polskiej architektury renesansowej z przełomu XVI i XVII wieku.
  4. Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu – mieści się w Wieży Zegarowej usytuowanej w centrum miasta.
  5. Jezioro Solińskie – zbiornik wodny położony w Bieszczadach, niedaleko miejscowości Solina. Na jego dnie znajduje się dawna część wsi o tej samej nazwie.
  6. Zamek w Łańcucie – jeden z najpiękniejszych, najlepiej zachowanych i najchętniej zwiedzanych zamków w województwie podkarpackim. Obiekt ten zaliczony został do grupy zabytków międzynarodowych.
  7. Cerkiew w Uluczu – jedna z najbardziej urokliwych cerkwi na Podkarpaciu, jedna z najstarszych drewnianych cerkwi w Polsce.
  8. Zamek w Baranowie Sandomierskim – zwany często „Małym Wawelem”. Jeden z najlepiej zachowanych i najcenniejszych zabytków architektury polskiej przełomu XVI i XVII stulecia.
  9. Twierdza Przemyśl – forty Twierdzy Przemyśl są rzadkim w Europie reliktem sztuki obronnej.
  10. Schron kolejowy w Stępinie-Cieszynie – obiekt unikatowy na skalę europejską. Znajduje się tu schron kolejowy oraz pięć schronów obronno-bojowych z zapleczem gospodarczym. To właśnie tu przed laty miało dojść do spotkania Adolfa Hitlera z przywódcą faszystowskich Włoch Mussolinim.
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content